Moodle výuka ZŠ HlávkovaBakaláři ZŠ Hlávkovaškola Hlávkova

Květen 2012

29.05.2012 Soutěž v SUDOKU

Dne 29.05 se na naší škole konala soutěž v SUDOKU. Výsledky najdete ZDE a oceněné vítěze vidíte na přiložené fotografii. Gratuluji všem soutěžícím a těším se na váš u příští soutěže v SUDOKU.

Michal sudoku

Ing. Petra Kuncová


19.05.2012 Hlávkováci na recepci

V měsíci květnu se na Hlávkovce nejen sportovalo, ale také kulturně žilo. Žáci se zúčastnili „Slavnostní recepce Hotelové školy v Mariánských Lázních“. Součástí akce byla prohlídka školy a poučení o etiketě a správném stolování.

Ke slavnostně prostřené tabuli jsme usedali se zvědavostí, co nás čeká. Oběd o čtyřech chodech, příjemná atmosféra a obsluha, o kterou se postarali studenti 2. ročníku školy, nás mile překvapila. Oni se chovali profesionálně a my? Samozřejmě také, protože naše sváteční oblečení a slavnostně upravené prostředí v nás probudilo společenské chování. Je to jiné, než způsob běžného stolování a stravování, na které jsme zvyklí.

Je správné, že Hotelová škola Mariánské Lázně pořádá tyto akce a umožňuje žákům základních škol nahlédnout do jejího zákulisí. Je totiž možné, že v budoucnu se na této akci budou podílet právě žáci naší školy. Děkujeme paní Třmínkové a jejím studentům.

Růžena Blažková


19.05.2012 Pohádkový král ve školní družině

Soutěž ve znalostech klasických českých pohádek proběhla dne 28. května v II. oddělení školní družiny. Záměrně se akce týkala pohádek, které nejsou až tak moderní a dnes se opomíjejí. Děti odpovídaly na záludné otázky, skládaly puzzle nebo se líčily coby pohádkové postavy. Vítězem a Pohádkovým králem se stal Matěj Pokorný z druhé třídy. Soutěžící si odměny v podobě diplomu, sladkostí a pohádkového dovádění náležitě užili.

vychovatelka Šárka Kůstová


19.05.2012 Cyklovýlet do zaniklé vesnice Újezd

V sobotu 19.5.2012 v 9 hodin se natěšené děti ,,cyklisté“ z 3.A sešly u dětského domova v ulici Majakovského. Dostavilo se 24 dětí a 9 ochotných rodičů. Po seřazení dlouhé řady za sebou jsme se rozjeli směr Újezd. Jeli jsme po cyklostezkách (bývalých signálkách) na Štítarský vrch, kde měly děti první přestávku po vydatném kopci. Prohlédly si zde větrný mlýn a rozsáhlé řepkové pole. Po té nás čekala cesta lesem a loukami až jsme dojeli k pomníku padlých vojáků z 1. sv. války. V této klidné a krásné přírodě jsme nabrali sílu odpočinkem a svačinou a rozjeli se dále k vytouženému cíli Most Evropa. Na zpáteční cestě jsme navštívili újezdský hřbitov. Před tímto výletem se děti ve škole seznamovaly s historií zaniklé vesnice Újezd a problematikou komunistického hlídaného pohraničí. Dozvěděly se, že se v této oblasti nachází vzácné perlorodky. Všechny děti byly šikovné a zvládly členitou někdy až drsnou 22 km dlouhou trasu. Velmi děkuji zúčastněným rodičům za milý a ochotný přístup a pomoc během výletu.

tř. uč. Marcela Kroutilová


18.05.2012 Hlávkovka a oranžový pětiboj

Skupina ČEZ a Nadace ČEZ vyhlásily sportovní soutěž pro školy s názvem Oranžový pětiboj. Naše škola patřila mezi ty, které byly zaregistrovány, a mohla se této akce zúčastnit. Technické vybavení od skupiny ČEZ bylo dokonale připravené, konečné zpracování námi zadaných výsledků bezchybné. Také spolupráce s organizátory byla perfektní. Konečně nastal den D, kdy jsme začali s plněním jednotlivých disciplín. Hodiny tělocviku na obou stupních se, na čas, proměnily v olympijská klání. Děti soutěžily o nejlepší čas a největší výkon v těchto disciplínách: skok do dálky z místa, člunkový běh, hod na koš nebo na čtverec, přeskoky lavičky a v račí chůzi. Některé výkony byly opravdu úctyhodné. Z těchto hodin jsme pořídili fotodokumentaci, která je k nahlédnutí na webových stránkách naší školy (www.zshlávkova.cz) tak, jako fotografie z jiných školních akcí. Naši nejlepší sportovci byli odměněni medailemi, které byly součástí ČEZ SPORT SETU a diplomy, které jsme si vytiskli z oficiálních stránek. Do velkého finále jsme se sice neprobojovali, ale velké sportovní výkony jsme podávali všichni. Už teď se těšíme na další ročník,určitě se ještě zlepšíme.

Mgr. Hana Blažková


 10.05.2012 Dopravní soutěž

Ve dnech 9.-10.05.2012 proběhlo v Chebu Okresní kolo dopravní soutěže s naší účastí. Po problémech s nominací nakonec výsledky dopadly velmi slušně a obsadili jsme dvakrát pěkné třetí místo, které bylo oceněno, ale v obou případech bylo nepostupové. S výsledky se lze seznámit v přiložených tabulkách a obrázcích. ZDE a ZDE Poděkování všem účastníkům, náhradníkům, vedení naší školy i rodičům našich žáků touto formou sděluje

Ing. Vlastimil Flaška

Naposledy změněno: čtvrtek, 28 únor 2013 22:54
  • Ohodnotit tuto položku
    (0 hlasů)
  • Zveřejněno v Archiv 2011/12
  • Zobrazeno 4676 krát
Více z této kategorie: « Červen 2012 Duben 2012 »

Zanechat komentář

zpátky nahoru
logo základní školy Hlávkova Aš
Adresa:

Základní škola Aš
Hlávkova 26
Aš 352 01
DS: 3dkmjhk

Charakteristika školy:

Příspěvková organizace
s právní subjektivitou
IČO: 709 764 81 IZO: 600 066 347

EU peníze školám:
logo Rozvoj vzdělávání