Moodle výuka ZŠ HlávkovaBakaláři ZŠ Hlávkovaškola Hlávkova

Duben 2012

26.04.2012 Družina - dopravní soutěž

Dne 26.4.2012 se v I.oddělení školní družiny(1. – 2.třídy) uskutečnila dopravní soutěž. Děti měly za úkol vybarvit dopravní značky tak, jako kdyby byly skutečné. Zúčastněných bylo 19.

Jména nejúspěšnějších řešitelů: 1. Nikolka Plavnická Honzík Maher 2. Viktorka Bártková 3. Jůlinka Hariňová Péťa Murina

Jana Šperlová


 18.04.2012 Soutěž hlídek mladých zdravotníků

Dne 18. dubna 2012 v Chebu proběhlo okresní kolo známé postupové soutěže určené pro žáky ZŠ a víceletých gymnázií. Do letošního ročníku jsme přihlásili žáky z prvního i z druhého stupně. Seznam vybraných žáků je přiložen.

Soutěžní stanoviště byla připravena následovně:

  1. Praktické provedení první pomoci
  2. Doprava postižených
  3. Obvazová technika

Na základě rozsahu znalostí mladých zdravotníků se hodnotilo ztrátovými body. Vítězné družstvo dosáhlo nejvyššího bodového zisku.

Vzhledem k naší minimální přípravě a tzv. nováčkovské dani, lze hodnotit naše umístění jako uspokojivé. Přesto do budoucna počítáme s lepším umístěním.

Výsledky:

I. stupeň 7. místo - 55 bodů

II. stupeň

  • Hlídka A - 4. místo - 76 bodů
  • Hlídka B - mimo soutěž - 113 bodů

Všem účastněným žákům, učitelům Trázníkové, Janskému, Honomichlovi a panu řediteli děkuje a do dalších soutěží mnoho zdaru

PŘIHLÁŠKA DRUŽSTVA HMZ
OKRESNÍ   KOLO   SOUTĚŽE   HLÍDEK   MLADÝCH ZDRAVOTNÍKŮ
18.dubna 2012

Základní škola:…Hlávkova 26, Aš 35201

HMZ  I. STUPEŇ

č.

   Příjmení a jméno

Dat.nar.

Adresa bydliště

Zdr.poj.

1.

BOHÁČEK RADEK

2001

 

2.

ČERNÍKOVÁ SARAH

2000

 

3.

ČIČÁKOVÁ BARBORA

2001

 

4.

KLOUČKOVÁ SÁRA

2000

 

5.

VÍTKOVÁ NIKOLA

2002

 

         Doprovod družstva

Ing. Vlastimil Flaška

HMZ   II. STUPEŇ (družstvo A)

č.

  Příjmení a jméno

Dat. nar.

Adresa bydliště

Zdr. poj.

1.

LOŠŤÁK DOMINIK

1997

 

2.

MUTL TADEÁŠ

1996

 

3.

GUROVÁ VĚRA

1998

 

4.

KOCHOVÁ KRISTÝNA

1998

 

5.

URBÁNKOVÁ MICHAELA

1997

Mokřiny

 

         Doprovod družstva

Mgr. Michal Janský

HMZ   II. STUPEŇ (družstvo B)

č.

  Příjmení a jméno

Dat. nar.

Adresa bydliště

Zdr. poj.

1.

VACHO PAVEL

1997

 

2.

JURDOVÁ MICHAELA

1999

Mokřiny

 

3.

DUBA DANIEL

1997

 

4.

JEŘÁBKOVÁ NIKOLA

1998

 

5.

ZIFČÁK PAVEL

1998

 

         Doprovod družstva

Iveta Trázníková

Ing. Vlastimil Flaška


 18.04.2012 Fyzikální olympiáda - krajské kolo

Ve středu 18. 4. 2012 v Karlových Varech proběhlo třetí (krajské) kolo 53. ročníku fyzikální olympiády, kategorie E, určené žákům 9. tříd základních škol a 4. ročníků gymnázií. Odbornou komisí bylo vybráno 15 nejlepších účastníků z druhého kola ve všech bývalých okresech. O tom chebském jsem Listy Ašska již informoval. Do této konkurence zkušených a renomovaných škol byl pozván i Vladimír Štěpnička z naší malé, skromné ašské Hlávkovy školy. Po nepříjemných problémech s dopravou začal Vladimír počítat s patnáctiminutovým zpožděním, ale obohacen získanými zkušenostmi z druhého kola a po řádné přípravě, výborně zabojoval. První tři místa sice obsadilo domácí První české gymnázium z Karlových Varů, ale Hlávkova škola se díky Vladimírovi umístila na výborném čtvrtém místě. Přitom pouze on a vítěz uspěli u všech čtyř zadaných příkladů. Získal tak celkem 27 bodů ze 40 možných, pouhý 1 bod za třetím. Pro přehled dodávám, že vítěz získal 33 bodů. Fyzika je úžasný předmět a pro Vladimíra je i velkou zábavou. Pro naší školu to vše znamená historický úspěch a Vladimír Štěpnička prokázal, že je ve své kategorii nejlepším fyzikem celého chebska. K tomu jen zbývá dodat: „BLAHOPŘEJEME!!!“ Děkuji za spolupráci Vladimírovo rodičům a řediteli naší školy.

Ing. Vlastimil Flaška


16.04.2012 Učení hrou - Německý jazyk

Dne 16.04.2012 si žáci zahráli na prodavače a zákazníky. Každý si mohl vyzkoušet nákup a prodej zboží, ale komunikovat bylo povoleno pouze NĚMECKY! Žáci si procvičili a prohloubili znalosti NJ a zároveň se i skvěle pobavili. Vyučovací hodina byla uvolněná a určitě si paní učitelka Šedivá opět připraví podobné ,, zábavné učení ´´.

Lucie Gontkovičová


16.04.2012 Florbal krajské kolo

V pondělí 16.4. se chlapci základní školy Hlávkova zúčastnili v Chebu krajského kola ve florbalu hraného pod záštitou ministra školství, který však v době turnaje ve své funkci nebyl. Do tohoto kola postoupili jako druzí z okresního kola. Turnaje se zúčastnila družstva z Chebu (to nás dříve dvakrát porazilo), Karlových Varů, Ostrova, Kraslic, Lokte a ZŠ Hlávkova. Družstva byla rozdělena do dvou skupin po třech. První zápas naši chlapci poměrně hladce prohráli s favoritem turnaje, školou z K.Varů 0:4. V druhém utkání jsme změnili taktiku, zaměřili se více na obranu a rychlé protiútoky a to se vyplatilo. Soupeře z Lokte jsme porazili 1:0 a z druhé pozice postoupili do semifinále. Tam nás čekalo derby s Chebem, po kterém skončilo utkání bez branek 0:0, a o postupu se rozhodovalo v samostatných nájezdech. Po několikanásobném opakování jsme vyhráli 2:1, a to hlavně zásluhou výborného brankáře Hoška. Pro soupeře to byl šok a mnozí jeho hráči tuto porážku neunesli. A pak nás čekalo finále, ve kterém nás znovu čekaly Karlovy Vary. Ty měli mnohem vyrovnanější družstvo, což jim umožňovalo častější střídání celých pětek a tím nás jednoznačně přehráli poměrem 0:7. I tak je však výsledek chlapců z Hlávkovky velikým úspěchem. Zasloužili se o to hráči Mutl, Lošťák, Biroš, Jančok, Řezáč, Hošek, Janča, Janatka a Starsiak.

Mgr. Jaroslav Helcl


12.04.2012 Velikonoce ve třetí třídě V rámci pracovní výchovy jsme se rozhodli, že přivítáme Velikonoce s ručně zhotovenými suvenýry. Děti dostaly vajíčka a jejich úkolem bylo je proměnit na velikonočního zajíčka.

Ing. Vlastimil Flaška


 

03.04.2012 Velikonoční dílny

V úterý 3. dubna se všichni žáci čtvrtých tříd rozdělili do pěti týmů v různých barvách a s rozdílným zaměřením. Společné pro všechny však bylo téma – Velikonoce. Bílý tým měla na starosti paní učitelka Gontkovičová a žáci pletli pomlázky. Žlutý tým pracoval s paní učitelkou Renatou Jandečkovou na velikonoční slepičce, která uvnitř nosí ručně malovaná vajíčka. Červený tým paní učitelky Ivony Babkové vyráběl hned několik velikonočních dekorací – talířky, ovečky, zajíčky … Zelený tým pekařů paní učitelky Hany Blažkové upekl různé velikonoční dobroty – každý člen skupiny si upekl dobrotu s velikonočním tématem. Seznámil (upevnil) si tradice, označení jednotlivých dní, zvyky. Děti pracovaly s chutí a bez problémů se zapojily do práce. Modrý tým paní učitelky Šárky Kůstové vyráběl nádherné velikonoční dekorace ve tvaru barevných závěsných koulí v jarních barvách. Všichni se výborně bavili a všechny své výrobky si společně vystavili na chodbě v 1. patře školy, aby je mohli všichni do druhého dne obdivovat. Ve středu si je pyšní majitelé odnesli jako symboly Velikonoc domů, kde je určitě rodiče pochválili.

Renata Jandečková


02.04.2012 Logopedická prevence

V rámci projektu ,, Logopedická prevence u dětí a žáků v ČR´´, byla rodičům nabídnutá Logopedická péče pro jejich děti : ,, Logopedické hrátky´´. Celkem navštěvuje (max.počet) 10 žáků z různých tříd. Náplň této péče je ( formou hry ) dodržování dechových, fonačních a artikulačních cvičení. Dále cvičíme hrubou a jemnou motoriku, grafomotoriku a smyslové vnímání. Procvičujeme samotné hlásky a jejich výslovnost. Cílem je pouze procvičení, nikoli náprava. Děti navštěvují ,,Logopedické hrátky´´ 2x týdně.

Tuto péči – Logopedickou prevenci, bychom chtěli v příštím školním roce opět zrealizovat.

Lucie Gontkovičová

Naposledy změněno: čtvrtek, 28 únor 2013 23:06
  • Ohodnotit tuto položku
    (0 hlasů)
  • Zveřejněno v Archiv 2011/12
  • Zobrazeno 4483 krát
Více z této kategorie: « Květen 2012 Březen 2012 »

Zanechat komentář

zpátky nahoru
logo základní školy Hlávkova Aš
Adresa:

Základní škola Aš
Hlávkova 26
Aš 352 01
DS: 3dkmjhk

Charakteristika školy:

Příspěvková organizace
s právní subjektivitou
IČO: 709 764 81 IZO: 600 066 347

EU peníze školám:
logo Rozvoj vzdělávání