Moodle výuka ZŠ HlávkovaBakaláři ZŠ Hlávkovaškola Hlávkova

Březen 2012

29.03.2012 Sportovní čtyřboj

Čtvrteční odpoledne 29.března 2012 se na základní škole Hlávkova Aš neslo v silně sportovním duchu. Žáci čtvrtých a pátých tříd se utkali ve čtyřech sportovních disciplínách: skákání přes švihadlo snožmo, střelba míčem na basketbalový koš, člunkový běh a střelba na branku florbalovou hokejkou a míčkem. Zahájení se ujal sám pan ředitel a všem popřál krásný sportovní zážitek. Soutěžili zvlášť dívky a chlapci. Nominováni do školního klání byli ti nejlepší sportovci z jednotlivých tříd. Nálada byla sportovně bojovná a žáci ze sebe vydali všechny síly pro dosažení nejlepšího výsledku.

dívky 4. ročník                                              chlapci 4. ročník

1. Sabina Balšánová                                      1. Tom Bastl

2. Veronika Sternová                                     2. Jakub Míšánek

3. Sandra Holečková                                     3. Václav Pilař

 dívky 5. ročník                                              chlapci 5. ročník

1. Aneta Prekopová                                       1. Lukáš Sládeček

2. Sára  Kloučková                                        2. David Wimmer

3. Hana Trulíková                                          3. Josef Lakatoš

Tak příště zase na Hlávkovce! Sportu zdar!!!

 Renata Jandečková


28.03.2012 Fyzikální olympiáda

Výsledky okresního kola 53. ročníku fyzikální olympiády

kategorie E - okres Cheb

28. března 2012

 

Jméno a příjmení Škola Třída Učitel fyziky Úloha č. Celkem Pořadí
2 3 4 5
Tereza Vrbová Gymnázium Cheb 4.A Mgr. Jan Dirlbeck 9,5 7 9 4 29,5 1.
Daniel Kovalík SCHŠ IV. Ing. Jindřich Papež 4,5 8 7 8 27,5 2.
Le Thanh Xuan 5. ZŠ Cheb 9.B Mgr. Jitka Markgrafová 9 3,5 5 3 20,5 3.
Vladimír Štěpnička ZŠ Hlávkova v Aši 9. Ing. Vlastimil Flaška 9 4 0 7 20 4.
Žaneta Javorská 6. ZŠ Cheb 9.A Mgr. Monika Šantorová 7 3 2 6 18 5.
Veronika Háková SCHŠ IV. Ing. Jindřich Papež 2 7 5 3 17 6.
Denys Smirnov ZŠ Hlávkova v Aši 9. Ing. Vlastimil Flaška 4,5 4 1 7 16,5 7.
Lukáš Černík 6. ZŠ Cheb 9.A Mgr. Monika Šantorová 8 1 2 2 13 8.-9.
Dominika Gavlasová SCHŠ IV. Ing. Jindřich Papež 0 4 6 3 13 8.-9.
Karel Krajčovič ZŠ Luby 9. Mgr. Jana Vrbová 3 2 1 4 10 10.
Dominik Sauer 5. ZŠ Cheb 9.B Mgr. Jitka Markgrafová 2 1 2 2 7 11.
Petra Černíková 6. ZŠ Cheb 9.A Mgr. Monika Šantorová 1 1 1 3 6 12.
Pavlína Dedíková Gymnázium Cheb 4.A Mgr. Jan Dirlbeck 2,5 2 1 0 5,5 13.
Kateřina Lališová 4. ZŠ Cheb 9.A Mgr. Alena Kučerová 1 0 0 1 2 14.
0
Úlohy opravili: Mgr. Jitka Markgrafová, Mgr. Jiří Dirlbeck, Mgr. Pavel Černý
Nejlepší úspěšní řešitelé budou pozváni do krajského kola,
které se koná 18. dubna 2012 na Prvním českém gymnáziu v Karlových Varech, Národní 25

Ing. Vlastimil Flaška


26.03.2012 Den vody

V pondělí 26.března se 4. třídy základních škol Hlávkovy a Okružní zúčastnily projektu „Den vody“ na místním gymnáziu a střední odborné škole.

Po společném uvítání byli žáci rozděleni do 4 skupin doprovázené studenty kvinty.

Pro děti byly připraveny 4 stanoviště

1) Chemická laboratoř ( p. uč. Hess a studenti ) – žáci si vyzkoušeli různě zaměřené chemické pokusy – čistota vody, PH vody, destilace, atd.

2) Část přírodovědná ( studenti kvinty ) – promítání filmů, obrázků a test znalostí se zaměřením na ekologii vodních zdrojů naší planety.

3) Češtinářská anketa ( p. uč. Pěnčíková a studenti ) – žáci hledali slova příbuzná ke slovu voda, vymýšleli básničky a příběhy s vodní tématikou, luštili rébusy a tajenku.

4) Dramatická výchova ( p. uč. Trčková a studenti ) – děti byly vtaženy přímo do děje příběhu o jednom městečku s prameny, podílely se na jeho vytváření a hledaly východisko z těžké situace ztráty pramenů.

Na těchto stanovištích se žáci po stanovené době vyměňovali a byli aktivně zapojováni do procesu.

Na závěr pan učitel Lhoták všem poděkoval a vyjádřil přání dalších setkávání při podobně zdařilých projektech. Děti s ním nadšeně souhlasily, protože dopoledne plné zajímavostí o vodě se jim velmi líbilo.

třídní učitelky 4. tříd


21.03.2012 "Veselé zoubky"

V rámci preventivní péče o dětský chrup jsme obdrželi materiály od dm drogerie markt s. r. o. a žáci prvních tříd naší školy se tak mohli zapojit do preventivního programu ,,Veselé zoubky“. Celý program jsme rozdělili do dvou částí, část teoretickou a praktickou. V teoretické části proběhla krátká přednáška, při které jsme čerpali ze školícího materiálu, který jsme obdrželi. Tento materiál jsme upravili tak, aby byl pro děti v tomto věku srozumitelný a poskytl možnost diskusí. Toto se velmi osvědčilo, protože děti se hojně hlásily, aby se pochlubily, jak o své zoubky pečují.

V rámci přednášky si mohly děti též osvojit význam nových slov, jako je např. preventivní prohlídka, dočasný chrup, stálý chrup, sklovina nebo zubní kaz. Projekce filmu byla dětmi též velmi pozitivně přijata, protože základní péče o zoubky zde byla ztvárněna vtipně známými postavičkami a délka filmu byla úměrná jejich schopnosti vnímat to, co je podstatné. Ihned po projekci proběhlo poučení o zásadách správné péče o zoubky. Opět byla možnost diskutovat, přičemž asi těmi nejdiskutovanějšími otázkami v této části byly otázky: Kolikrát denně si máme zoubky čistit? Jak často si máme měnit zubní kartáček? Některé děti si myslely, že si musí zoubky čistit po každém jídle, jiné zase, že stačí večer. Některé si dokonce myslely, že místo čištění zubů postačí žvýkačka J. Kartáčky by chtěly některé děti měnit jednou za týden a některé zase jednou za půl roku.

Při vyplňování pracovních listů byly všechny děti aktivní a měly radost, že se jim pod vedením paní učitelky, podařilo správně vypracovat zadané úkoly. Jednoduchá a hravá forma tohoto listu tedy též splnila svůj účel a děti nejen poučila, ale též pobavila. Všechny děti si na zadní stránku pracovního listu napsaly jedničku a dokonce postřehly, že vlastně doplňují rýmJ a za odměnu dostaly samolepku do koupelny. Na závěr jsme děti motivovaly k praktické části, která proběhla následující den.

Všichni dostali za úkol, vyčistit si ráno, než půjdou do školy zoubky s Hurvínkem, přesně tak jak je to nakreslené na samolepce. Ve škole pak dostanou kouzelnou vodičku, která ukáže, jak se kdo o své zoubky stará. Druhý den ráno jsme provedli slíbenou zkoušku. Všechny děti dostaly do kelímku trošku ústní vody z preventivního balíčku a po skupinkách si u umyvadla vyplachovaly ústa. Bylo to velmi zábavné. Většinou jsme dětem zoubky chválili, ale některé děti bylo třeba upozornit, aby o své zoubky pečovaly lépe. Samy se pak dokonce přiznávaly, že na čištění zoubků tu a tam zapomenou. Vyvrcholením celého programu bylo předávání dm preventivních balíčků. Děti měly z dárečků velkou radost a z davu se pak ozývaly hlásky, že ,,to byl fakt dobrý nápad, něco takového udělat“.

Jako vedoucí tohoto programu to můžeme jenom potvrdit. Věříme, že si děti osvojily potřebné informace k tomu, aby také v praxi byla jejich péče o zuby co nejlepší, a doufáme, že dárky a informační letáčky s nimi budou se stejným nadšením sdílet také jejich rodiče.

Za možnost zapojit se do tohoto programu děkujeme.

Monika Červínková a Kristina Oravcová


21.03.2012 Recitační soutěž

Dne 21.3.2012 se konalo okresní kolo soutěže dětských recitátorů „Dětská scéna 2012“ v Mariánských Lázních v prostorách ZUŠ F. Chopina. Z naší školy se zúčastnilo 5 soutěžících v kategoriích 0. Anička Plichtová, v I. Sára Kločáková a ve II. kategorii Lili Škarková,Kateřina Barnová a Tereza Gregorová. Na prvním místě se umístila ve své kategorii Lili Škarková a na čtvrtém Kateřina Barnová. Sára Kločáková byla oceněna čestným uznáním za svůj výkon. Všem děvčatům děkujeme za skvělý výkon a postupujícím přejeme hodně štěstí v dalším kole.

Iveta Trázníková


21.03.2012 Florbal

Ve středu 21.3. se v Chebu konalo okresní kolo soutěže O Pohár ministra školství ve florbale. Chlapci Hlávkovky sem postoupili po druhém místě v turnaji v Aši. Družstva byla rozdělena do dvou skupin. Naši chlapci nejdříve hladce porazili ZŠ Plesná 6:2. V druhém utkání i přes dobrý výkon podlehli favorizované 1.ZŠ Cheb 0:3 a postoupili tak z druhého místa do semifinále. Tam se utkali se ZŠ Mariánské Lázně Jih. Téměř celý zápas vedli jediným gólem, ale v poslední minutě soupeř vyrovnal a tak následoval rozstřel nájezdy. Po první sérii proměnili šanci v obou družstvech dva hráči a tak nastalo pokračování systémem ,,náhlá smrt“. Až druhý hráč v pořadí Mutl rozhodl o našem vítězství a čekalo nás finále, ve kterém jsme se znovu utkali s 1. ZŠ Cheb. Ta měla k dispozici vyrovnanější kádr a to se projevilo na únavě našich hráčů, takže jsme prohráli 2:5. I tak však chlapci z Hlávkovky zaslouží pochvalu za bojovnost i sportovní vystupování. Za odměnu postoupili do krajského kola, které se bude konat v dubnu.

Střelci našeho družstva: Řezáč 3, Mutl 3, Janča 2, Jančok 1. Velmi dobře chytal Hošek. Dále hráli Oláh, Biroš, Lošťák.

Mgr. Jaroslav Halcl


15.03.2012 Hlávkovácký šestiboj

Sportu zdar znělo naší tělocvičnou ve čtvrtek 15.3.2012. V tento den se zde sešla čtyřicítka vybraných sportovců 1. – 3.tříd a utkala se v šesti disciplínách. Soutěžilo se ve šplhu,v hodu na cíl i do dálky, ve skoku z místa, o nejrychlejší čas na překážkové dráze i o to, kdo má nej,nej „břišáky.“

Klání doprovázela dobrá nálada a soutěživý duch všech sportovců se zasloužil a vynikající výsledky. Zde jsou jména těch nejlepších.

1.třídy Vojkůvková Eva,Tomšová Kristýna,Hariňová Julie Mandakhbayar Ganbayar(Bagi),Lysoněk Petr,Lath Pavel

2.třídy Banková Carolina,Ngo Nguyen Ha Vy(Markétka),Kočišová Karolína Židov Ronny,Martinovský Jakub,Hurta Petr

3.třídy Vítková Nikola, Kovalčinová Kateřina,Rejsková Iva Kokoř Pavel,Marek Adam,Wagner Adam

Všem zúčastněným děkujeme a vítězům GRATULUJEME.

Mgr. Hana Blažková


14.03.2012 Hodina dějepisu

Dne 14.3.2012 se na Základní škole Hlávkově sešla 9. třída k velmi netradiční hodině Dějepisu. Zvláštností této hodiny bylo to, že učitelské místo pana Jiřího Honomichla protentokrát zaujal jeho vlastní žák Pavel Vacho, aby se svými spolužáky letem světem zopakoval celý průběh 2. Světové války. Pavel je vášnivý sběratel všelijakých vojenských pomůcek a zbraní a tento na první pohled obtížný úkol pojal velmi zábavnou metodou. Ze svého domova si donesl několik málo doplňků z kompletní výbavy každého správného vojáka a samozřejmě i tolik očekávané zbraně, kterým jeho spolužáci věnovali velikou pozornost. Zhruba polovinu hodiny Pavel ukazoval a detailně popisoval vojenskou výbavu a ukazoval jak složit a rozložit jednotlivé zbraně, které si donesl, během výuky měl i sám ředitel školy pan Petr Mach možnost vyzkoušet si jednu z vojenských čepic a hodinu tímto o to více zpestřil. V druhé polovině hodiny došlo na Pavlovu prezentaci a několik krátkých videí. Ve své prezentaci předvedl armádní techniku, která se za 2. Světové války používala a v jeho videích se žáci mohli dozvědět jak sestavit a začít okamžitě střílet ze samopalu , který Pavel donesl. Hodina byla opravdu skvělá a vzhledem k tomu, jak byli Pavlovi spolužáci nadšení z jeho výuky, tak plynula jako voda. Tímto článkem bychom rádi poděkovali panu J. Honomichlovi, že dal Pavlovi prostor a samozřejmě i celé 9. třídě za pozornost při této netradiční hodině, ale jak bychom mohli opomenout Pavla samotného za jeho obrovskou snahu a talent děkujeme Pavle.

žák Václav Beňo


07.03.2012 Recitace - školní kolo

Počet účastníků - 35 žáků z 1.-5. tříd. Postup do okrskového kola (14.3, malý sál AKS v Aši v 15:00)

0, kategorie - žáci 1. tříd

 • Petr Murina 1.A
 • Anička Plichtová 1.B
 • Kristina Tomšová 1.B

1. kategorie - žáci 2.+3. tříd

 • Broňka Míšanková 3.B
 • Sandra Fizerová 3.B
 • Sára Kločáková 3.A
 • Viktorka Bártková 2.A
 • Zuzka Zichová 2.A

2. kategorie - žáci 4.+5. tříd

 • Lili Škarková 4.B
 • Káťa Barnová 4.B
 • Tereza Gregorová 4.B
 • Vašek Pilař 4.B
 • Petr Herčuth 4.B
 • Náhradník: Jakub Míšanek 4.B

Mgr. Ivona Babková


Naposledy změněno: čtvrtek, 28 únor 2013 23:19
 • Ohodnotit tuto položku
  (0 hlasů)
 • Zveřejněno v Archiv 2011/12
 • Zobrazeno 4880 krát
Více z této kategorie: « Duben 2012 Únor 2012 »

Zanechat komentář

zpátky nahoru
logo základní školy Hlávkova Aš
Adresa:

Základní škola Aš
Hlávkova 26
Aš 352 01
DS: 3dkmjhk

Charakteristika školy:

Příspěvková organizace
s právní subjektivitou
IČO: 709 764 81 IZO: 600 066 347

EU peníze školám:
logo Rozvoj vzdělávání