Moodle výuka ZŠ HlávkovaBakaláři ZŠ Hlávkovaškola Hlávkova

Únor 2012

28.02.2012 Tělesná výchova chlapců 6. a 7. třídy

Podle učebního plánu tělesné výchovy byla v lednu a únoru na programu sportovní gymnastika. Chlapci prováděli cvičení na žíněnkách, hrazdě a přeskok. Jednotlivé cviky byly spojeny do jednoduchých sestav, ze kterých byli chlapci závěrem února vyzkoušeni. V prostných to byly kotouly letmo, vzad a stoj o hlavě nebo na rukou. Na hrazdě předváděli výmyk, přešvihy a seskok zákmihem a na koze předváděli skrčku a roznožku. Z počátku bylo cvičení pro všechny obtížné a příliš se nedařilo. Po dvouměsíčním tréninku se ale stav u většiny zlepšil a v závěru alespoň někteří předvedli pěkné výkony. Je ale pravdou, že někteří nejsou schopni udělat jednoduchý kotoul, přeskočit kozu a na hrazdě při pokusu o výmyk se kvůli pomoci nadřel nejvíce učitel. To je ostuda a ukazuje to na stále zhoršující se stav tělesné zdatnosti a obratnosti dětí. I proto je výuka gymnastiky důležitá pro rozvoj síly, tělesné koordinace, vůle a držení těla.

Na fotografiích jsou někteří cvičenci při předvádění sestav.

Mgr. Jaroslav Helcl


21.02.2012 Masopust na Hlávkovce

V úterý 21. února uspořádala ZŠ Hlávkova MASOPUSTNÍ REJ pro žáky celého 1. stupně. Tato akce se velmi zdařila. V tělocvičně se sešlo mnoho maškar – piráti, princezny, klauni, vojáci, tanečnice, zvířátka, lékařka s pacientem a mnoho dalších. Dokonce i moderátorka paní uč. Trčková vzala na sebe podobu krásného slona a organizátorka soutěží p. uč. Babková byla okouzlující kouzelnicí. Děti si užívaly tance za doprovodu hudby, kterou obsluhovala p. uč. Abrahámová. Všechny děti se zúčastnily přehlídky maškar a soutěží, které pro ně paní učitelky připravily. Velmi úspěšná byla soutěž v koulování se papírovými koulemi. Nejvíce se ale líbila soutěž v přetahování lana vždy paralelními třídami. Nejhlasitější povzbuzování znělo tělocvičnou, když proti sobě v této disciplíně nastoupilo družstvo maškar 4. třídy a družstvo učitelek. Co myslíte, kterému družstvu děti více fandily?

Žáci si z této akce odnesli nejen kulturní a sportovní zážitek, ale měli také možnost se lépe seznámit i se žáky jiných tříd. Podle ohlasů dětí, a o ty nám především jde, se akce velmi zdařila a již dnes se těší na další podobná společná setkání, sportování i kulturní.

Více jak 500 neupravených fotografií, si můžete stáhnout na tomto odkazu:

http://www.ulozto.cz/xzfbpBf/masopust-na-hlavkovce-zip

Mgr. Hana Blažková


20.02.2012 Šmoulí zápis

Letošní pátý ročník netradičního školního zápisu si pedagogičtí pracovníci společně s dětmi školy připravili Šmoulí vesničku. Budoucí prvňáčci prošli náročnou cestu lesem v doprovodu Šmouly, kde překonávali překážky, sklízeli Šmoulí jahůdky a ochutnali Šmoulí dortíčky. Se Šmoulinkou malovali obrázek, ve společnosti Gargamela se seznámili s moderní vyučovací technikou a nakoukli do školní knihovny.

O svých prožitcích potom vyprávěli ve třídách, kde na ně čekaly paní učitelky, které se zaměřily na školní vyzrálost budoucích žáčků - poznávali barvy, tvary, písmenka i číslice. Maminky zatím vyplnily důležité nezbytnosti k jejich přijetí. Jako tradičně se rodiče mohli poradit s pracovnicí PPP Mgr. Petrou Spieglovou. Za svojí odvahu byli žáčci odměněni drobnými dárky, které jim připravily děti ze školní družiny a tříd prvního stupně. Budoucí prvňáčci docházeli spokojeně a ti, kteří požádali o odklad se můžou těšit na téma dalšího zápisu.

Na tomto odkaze si můžete stáhnout fotografie ze zápisu:

http://www.ulozto.cz/12712568/2012-zapis-do-prvnich-trid-zip

Mgr. Hana Blažková


12.02.2012 MUPETI - výlet tanečního kroužku do kina

Neděli 12.2. 2012 si v Chebském prostředí zpříjemnilo14 dětí navštěvujících Taneční kroužek. Procházku po náměstí vystřídalo lákavé a veliké hřiště, kde bylo stráveno mnoho času. Kromě prolézaček tam byla i veliká skluzavka. Po vydovádění nás čekal odpočinek v kině SVĚT na pohádce Mupeti. Dětem se pohádka líbila a celou cestu ve vlaku si měli o čem povídat ( teda, když zrovna nezlobily J ). Děkuji za pomoc panu učiteli Janskému.

Lucie Gontkovičová


08.02.2012 Tonda obal na cestách

Jak správně třídit a separovat?

To si všichni žáci mohli zopakovat na školní akci nazvané Tonda obal na cestách. Školitelé z EKOKOMu nás 8.2.2012 seznámili s pravidly správného třídění. Promítli nám film s touto tématikou. Většina z nás poprvé viděla, co se děje s odpadem, který z naší popelnice končí na skládce. Také jsme se dozvěděli, do kterého z barevných kontejnerů co patří, jak likvidovat alkalické články a baterie. V závěru přednášky jsme si vyzkoušeli na vlastní kůži jak separovat. Každý z nás dostal obrázek, který představoval odpad a ten odložil do barevného kontejneru. Žákům 3.B se akce moc líbila a aktivně se zapojili, jak je vidět z fotografií. Vy znáte pravidla pro likvidaci odpadu? Vyzkoušejte si to na stránkách:

Mgr. Hana Blažková


03.02.2012 Obrfrk

O pololetních prázdninách se v tělocvičně školy sešli čtyři odvážlivci, aby se pokusili sestavit největší pohlednici na světě, tzv. Óbrfrk (Skládá se z menších Pidifrků, kde jsou kreslené vtipy o jednotlivých zajímavých místech České republiky.) Jména čtyř statečných jsou: Vašek Beňo, Pavel Vacho, Denys Smirnov a Dominik Lošťák, všichni z deváté třídy. Právě díky nim spatřilo světlo světa dílko, které doposud nikdy nikdo nepostavil (a v to můžeme počítat i autora nápadu, pana Ivana Rillicha z jihočeského Frymburku). Samozřejmě, že díky fotodokumentaci, pořízené Vaškem, byl pan Rillich poměrně přesně informován o úspěšném pokusu. Dlužno dodat, že byl sám nadšený, soudě dle reakce, která přišla jako odpověď na zaslané obrázky. Kromě stavby si pánové užili i coby zkušené televizní hvězdy. Rozhovory poskytovali bez rozpaků, před kamerou se cítili jako doma J Během krátké chvíle se proslavili v místní internetové televizi, dostali se do místního tisku a jejich snažení bylo zaznamenáno i na internetových stránkách vydavatele Pidifrků. Nechci nic prozrazovat, ale vypadá to, že Pavel Vacho udělal při této příležitosti významný krok ke kariéře televizního moderátora.

Óbrfrk, který byl v tělocvičně naší školy ke spatření po dobu několika hodin, se skládal ze 463 částí (většiny doposud vydaných) a zaujímal celkovou plochu cca. 9m2. Chtěl bych touto cestou ještě jednou poděkovat Vaškovi, Dominikovi, Denysovi a Pavlovi za pomoc při stavbě, panu Všetečkovi ze to, že s námi strávil tolik času, vše perfektně zdokumentoval a připravil pěknou reportáž, panu Rillichovi za jeho ojedinělý nápad a skvěle vymyšlené vtipy a panu Hofmanovi za grafické ztvárnění všech Pidifrků. Díky, díky, díky…

Jiří Honomichl

Naposledy změněno: čtvrtek, 28 únor 2013 23:28
  • Ohodnotit tuto položku
    (0 hlasů)
  • Zveřejněno v Archiv 2011/12
  • Zobrazeno 4609 krát
Více z této kategorie: « Březen 2012 Leden 2012 »

Zanechat komentář

zpátky nahoru
logo základní školy Hlávkova Aš
Adresa:

Základní škola Aš
Hlávkova 26
Aš 352 01
DS: 3dkmjhk

Charakteristika školy:

Příspěvková organizace
s právní subjektivitou
IČO: 709 764 81 IZO: 600 066 347

EU peníze školám:
logo Rozvoj vzdělávání