Moodle výuka ZŠ HlávkovaBakaláři ZŠ Hlávkovaškola Hlávkova

Listopad 2011

16.11.2011 DO-RE-MI

Ve středu 16.11. 2011 se konal jubilejní desátý ročník soutěže DO-RE-MI pro druhý stupeň naší školy. Jak už se stalo tradicí, v porotě usedli nejen vyučující, ale i žáci. V předchozích ročnících se této funkce ujali i pěvecky nadaní rodiče. O bezpečnost a pořádek se starali jako vždy „bodyguardi“ ve stylovém oblečení. Vystoupení zpěváků bylo velmi pěkné a sklidilo obrovský potlesk. Na prvním místě se umístila Patricie Červínková, na druhém Božena Springerová a na třetím Nela Podobajlová. Hodnotné ceny do soutěže věnovali firmy KBM – International s.r.o. a PLAYMOBIL CZ spol. s r.o. Děkuji všem zúčastněným a těším se na další ročník.

Iveta Trázníková


4.11.2011 Příběhy bezpráví

V pátek 4.listopadu 2011 proběhla na naší škole další část každoročního projektu „Příběhy bezpráví“, který vznikl pod patronací nadace „Člověk v tísni“ při České televizi. Námětem letošního ročníku byla tzv. „železná opona“. Deváťáci shlédli jeden z dílů ze seriálu „Příběhy železné opony“, který se zabýval především jejím vznikem a osudy lidí, kteří se přes ní snažili přejít. Díky pamětníkům měli žáci možnost se seznámit s dobou poměrně nedávnou, se zločiny, kterých se dopouštěli lidé vůči jiným lidem, s násilnostmi, s touhou po svobodě… Po skončení promítání proběhla krátká diskuse o nastíněném problému. Vyvrcholením pak byla minivýstava připravená Pavlem Vachem, jedním z deváťáků. Nejen že si přinesl mnoho materiálu na ukázku, ale ještě k nim podal zasvěcený výklad a odpovídal na dotazy svých spolužáků. Právě Pavlovi patří velký dík za to, že se celá hodina vydařila.

Jiří Honomichl


 

4.11.2011 Strašidelné tančení

Zombíčci, čarodějnice, kostlivce …. To vše a mnohem více bylo k vidění dne 9.11.2011 ve školní tělocvičně. Tématem byl Haloween. Žáci z Tanečního kroužku měli za úkol přijít upraveni a oblečeni v hrůzostrašném stylu. Podívat se mohli přijít i rodiče a přátelé. A že se bylo na co dívat! Naše strašidla čekal půlhodinový taneční maratón na různé žánry písně. Důležité pravidlo bylo: NEZASTAVIT SE! Celou tuto akci moderovala Zuzana Kamírová jakožto mrtvá nevěsta. Strašidelná porota : Adam Jančok, Antonín Červínek, Věra Gurová, Monika Rimanovská, Tereza Švaňhalová a Karolína Kovářová. Z poroty naháněl strach, ale byla vstřícná a spravedlivá. Celkem bylo vyhodnoceno 5 soutěžních míst :

  • Nejstrašidelnější kostým : Jůlinka Hariňová
  • Nejoriginálnější kostým: Kristýnka Tomšová
  • Nejhezčí kostým: Vaneska Riegerová
  • Nejlepší tanečník: Robin Kubin
  • Nejlepší tanečnice: Klárka Benedeková

Výherce dostal cenu s diplomem. Pro ostatní soutěžící čekala útěcha ve formě lízátek. Chtěla bych pochválit naše tanečníky a tanečnice za výborné výkony, všechny co při této akci pomáhali a Fotografický kroužek za fotografie a video a v neposlední řadě vedení školy za podporu. Děkuji.

*********sledujte naše webové stránky: www.tanecnikrouzekhlavkova.webnode.cz ***********

Lucie Gontkovičová


4.11.2011 Dušičkový večer

4.11.2011 v 18hod navštívili školičku duchové, kostlivci, čarodějnice a jiná strašidýlka- nakonec se z nich vylouply dětičky z 3.A. Strávili jsme spolu krásný večer, kdy si ,,strašidýlka“ zatancovala, zahrála hry. Na co se nejvíce děti těšily, byla stezka odvahy- všichni trasu došli do cíleJ, přestože sklepem se ozývalo různé bouchání, kvílení, v zákoutí mluvil kostlivec… Po strašidelné cestě jsme si udělali černou hodinku při svíčce. Jako noční ,,večerníček“ měly dětičky stínové divadlo, kdy maminka Leběnka dětem vyprávěla strašidelně – hororovou pohádku. Ráno k snídani dětem přiletěl duch ve formě marcipánového dortu. Velmi děkuji milým dušičkám Pavlínce a Jiříkovi Smolíkům (školníci) za velikou pomoc a ochotu a vřelé jednání. Velké dík patří i Nikolce Bodorové a Kristýnce Petrákové – bez těchto ochotných lidiček by se tato akce těžko uskutečnila.

Mgr.Marcela Kroutilová


1.11.2011 Děti pomáhají dětem

Kreativní kroužek začal spolupracovat s humanitární organizací STONOŽKA. Cílem této spolupráce je pomoci jak vlastní rukou, tak finančně tam, kde je to potřeba. Nyní část žáků z Kreativního kroužku vyráběla Vánoční přáníčka právě pro tuto organizaci. Přáníčka se rozešlou po různých státech (mimo ČR) a finanční výtěžek poputuje na autolékárničky pro obyvatele Afghánistánu. Celkem bylo vyrobeno 45 nádherných přáníček. Na fotografii: Nicola Malá, Vladimír Štěpnička, Markéta Dvořáková, Alex Kanaloš, Tomáš Lanzdorf, Jana Klímová, Nela Jánošíková, Boženka Springerová, Věra Gurová, Monika Rimanovská, Zuzana Kamírová, Kateřina Hurtová, Pavlína Eliášová. Na fotografii chybí Diana Pryz. Více informací o humanitární organizaci Stonožka najdete na : www.stonozka.org

Účastníkům děkuji a slíbený výlet do Prahy vás nemine.

Lucie Gontkovičová

Naposledy změněno: čtvrtek, 28 únor 2013 23:55
  • Ohodnotit tuto položku
    (0 hlasů)
  • Zveřejněno v Archiv 2011/12
  • Zobrazeno 5752 krát
Více z této kategorie: « Prosinec 2011 Říjen 2011 »

Zanechat komentář

zpátky nahoru
logo základní školy Hlávkova Aš
Adresa:

Základní škola Aš
Hlávkova 26
Aš 352 01
DS: 3dkmjhk

Charakteristika školy:

Příspěvková organizace
s právní subjektivitou
IČO: 709 764 81 IZO: 600 066 347

EU peníze školám:
logo Rozvoj vzdělávání