Moodle výuka ZŠ Hlávkova Bakaláři ZŠ Hlávkova škola Hlávkova

Strašidelné tvoření

V dušičkovém čase se objevilo mnoho duší a strašidýlek i v naší škole. Děti mohly v rámci celoročního spisovatelského tvoření namalovat strašidýlko či dušičku a k obrázku připojit krátký popis této tajuplné bytosti.

Dověděli jsme se tak, jak se jmenuje, kde přebývá, co dělá, čím nebo kým se živí, koho a kde straší, zda je povahy zlé či pokojné.

Malí tvůrci strašidel byli samozřejmě náležitě odměněni, jak jinak než strašidelně, čokoládovými kostlivci a příšerkami.

Strašidelné nástěnky si každý může prohlédnout v přízemí školy a malí spisovatelé se mohou těšit na další, tentokrát už předvánoční psaní.

Číst dál...

Halloween ve školní družině

Dne 1. listopadu 2018 se družinové děti proměnily jako mávnutím kouzelného proutku v malé čarodějnice, kostlivce, superhrdiny aj. Děti měly totiž tento den Halloweenskou párty. Této celo-družinové akce se zúčastnily všechny tři oddělení školní družiny a náramně si to užily. Děti dováděly za doprovodu hudby na chodbě, kde tancovaly a soutěžily. Samozřejmě nechyběla ani typická promenáda v maskách. Akci považujeme za povedenou a těšíme se zase za rok na Halloween.

Číst dál...

VLASTIVĚDA v 5.A TROCHU JINAK

Za několik dnů vypuknou v celé naší republice oslavy ke 100. výročí vzniku Československa. Proto jsme s dětmi jednu hodinu vlastivědy věnovali pouze tomuto významnému tématu. Děti v malých skupinkách vyhledávaly zábavnou formou informace na pracovních listech rozmístěných po škole a ve třídě, hledaly na mapě ČR, poslouchali hymnu. Získané vědomosti vypisovaly a vybarvovaly do pracovní knížky, kterou každá skupinka obdržela. Pracovaly zcela samostatně, úkoly si rozdělovaly a pro mne bylo velmi radostné pozorovat jejich nadšení.

Hodina se dětem líbila a věřím, že jim poznatky, které při hodině získaly, budou přínosem.

Číst dál...

Školní liga sportovních her a soutěží pokračovala třetí školní akcí

Školní liga sportovních her a soutěží pokračovala Atletickým OVOV pro žáky 4.tř - 5.tř. a to v pátek dne 19.října na školním hřišti školy. Žáci a žákyně se přihlásili do soutěže s cíly: vyzkoušet si čtyři základní disciplíny z OVOV poměřit síly se stejně starými spolužákyi ze stejného ročníku ,nebo s kamarády/kami o jeden rok staršími a samozřejmě zlepšit své dosavadní výkony.

Soutěžilo se v běhu na 60 m, hod medicinbalem vzad , přeskoky přes švihadlo na stanovený limit 2 minuty a trojskokem . Vše přesně podle pravidel a hodnocení OVOV.

Atleti a atletky byli rozděleny do 4 skupin. Dívky tvořili samostnou skupinu o 11 dívkách další 3.skupiny tvořili hoši vždy po 7 chlapcích.

Počet startujících byl nadprůměrný cekem z 4.tř - 5.tř startovalo 32 dětí. Nasazení našich atletů a atletek si zaslouží pochvalu a uznání , některé výkony měli vysokou kvalitu. V roli rozhodčích se představilo 8 statečných z 9.třídy (Taťána, Karolína, Jirka, Kuba, Nela, Viktorie, Eliška, Sára, Karolína), kteří svoji roli zvládli bravůrně na základě pokynů, které jim byli uděleni předem.

Slavností vyhodnocení této školní akce proběhlo v pondělí 21.10 v tělocvičně školy. Nejlepší obdrželi diplomy a menší sladkou cenu.

Pořadí - hoši 4.tř. - 5.tř.
1. Dominik Kopčík - 1670 b.
2. Robin Drapák - 1541 b.
3. Vojtěch Pilař - 1486 b.

Pořadí dívky - 4.tř. - 5.tř.
1. Jana Čičáková 1428 b.
2. Barbora Laučíková 1335 b.
3. Tereza Synáčová 1302.b

Číst dál...

Putovní pohár Starosty města Aše zamířil na Základní školu Hlávkovou

Dne 19. října se uskutečnil již 4. ročník v přehazované o putovní pohár starosty mezi ašskými školami. Tento velmi populární turnaj přitahuje především svou rychlou hrou – kde na hřišti hrají pouze 3 proti 3 po stanovenou dobu, která byla letos určena na pět minut čistého času. Bodávání bylo stanoveno tak, že za výhru družstvo získalo tři body a za prohru jeden bod.

Do turnaje byly přihlášeny školy Kamenná, Hlávkova, Okružní a Hranice. Kategorie tvořili mladší dívky a hoši (5. - 7.tř) a starší hoši ( 8. – 9.tř) vždy po dvou družstvech v každé kategorii.
Naše škola vyslala do turnaje, nejsilnější možnou sestavu, kterou měla k dispozici a která byla určena i na základě školní ligy v přehazované, která se uskutečnila před týdnem, kde hráčky měly možnost ukázat svoji herní inteligenci a tím pádem se nominovat do reprezentačního družstva školy a porovnat se tak s konkurenčními školami.

Mladším dívkám. Konkrétně družstvu č. 1 ve složení (Dinhová, Porubská, Hrdinová) se v turnaji moc nevedlo a po pěti prohrách a pouze jedné remíze paradoxně s družstvem našich dívek - družstvem č. 2 (Argalášová, Petříčková, Antonová) obsadily poslední příčku.

Na druhé straně družstvo mladších dívek č. 2 ve složení (Argalášová, Petříčková, Antonová) už na tom bylo podstatně lépe a se ziskem 10 bodů dívky obsadily 5. příčku s pouhou ztrátou 2 bodů na místo 3. Je potřeba jedním dechem dodat, že naše mladší dívky potřebují ještě vyrůst a zesílit, pak se z nich stanou velmi kvalitní a nebezpečné hráčky vůči soupeři.

Za jejich nasazení, snahu a předvedenou hru jim patří dík!

V celém turnaji se nejlépe dařilo našim starším dívkám, jak družstvu č. 1 (Bajcurová, Bártková, Ngo "Markéta"), tak družstvu č. 2 (Kočišová , Vaníčková , Mišina). Našim skvělým holkám se opravdu dařilo, kde družstvo č. 1 vyhrálo celou skupinu !!! A družstvo č. 2 skončilo na místě 3. ze 7 družstev .

Družstvo ve složení Bajcurová, Bártková, Markéta zlikvidovalo postupně rozdílem třídy následující školy: Nejdříve poměrem 19 : 8 Okružní, následně Okružní II 13 : 11, následovalo derby s našim družstvem holek č.2 (Kočišová,Vaníčková,Mišina) 17 : 16, další výhrou 19 : 11 proti škole Kamenné , výhrou nad Hranicemi 19 : 6 a výhrou proti družstvu Kamenné 17 : 8. S možným max. bodovým ziskem 18 bodů při neuvěřitelném skóre 104 : 60 si zcela zaslouženě dívky došly pro 1. místo z celkového počtu 7 družstev !!!!!!!!. Průměr bodů v jednom zápase se zastavil na skvělém čísle 17.

Družstvo č.2 (Vaníčková,Kočišová,Mišina) si v turnaji vedlo také velmi dobře a v následujících zápasech dopadlo takto: Výhrou na Okružní 21 : 9, prohrou s Okružní II 12 : 19, prohrou s družstvem č. 1 našich dívek (Bajcurová, Bártková, "Markéta ")velmi těsně" 16 : 17, výhrou nad Kamennou školou 18 : 9, výhrou nad Hranicemi 20 : 7, výhrou nad Kamennou školou II 11:8. S celkovým bodovým ziskem 14 bodů při skóre 98 : 69 obsadili místo 3. se ztrátou pouhých 2 bodů na školu Okružní . Průměr bodů v jednom zápase se zastavil na čísle 16.

Před oběma družstvy smekám za nasazení a předvedenou hru. Vyzdvihnout je potřeba i individuální výkony - hráčka Nela Bajcurová - " kde není síla , pomůže klid a myšlenka, která ve většině případě znamenala bod ", Markéta - "zakončovatelka akcí - vynikajicí smečařka" , Bártková - "zakladatelka útočných akcí a přechodů do útoku) . Vaníčková - i přes akutní virózu nenechala svoje družstvo na pospas a odevzdala na hřišti maximum z maximu - zároveň předvedla výkon, který ocenil tým rozhodčích jako jeden z nejlepších a zcela zaslouženě si odnesla cenu pro nejlepší hráčku celého turnaje !!! Mišina "skvělý pohyb na hřišti a nahrávačka ,Kočišová - řešení útočných akcí s klidnou hlavou!

Mladším chlapcům (6.tř - 7.tř). družstvu č.1 se v celém turnaji také velmi dařilo a bez ztráty kytičky svoji kategorii ovládli a to ve složení (Petříček ,Bastl, Mála ) si dokráčeli pro 1.místo , kdy po výsledcích 16 : 10 proti Okružní, 13 : 8 proti paralelnímu našemu družstvu č.2 ve složení ( Olah,Kevin Le Trung, Novotný) . Výhrou nad Kamennou 10 : 5, a výhrou 13 : 12 proti škole z Hranic dosáhli max. počtu 8 bodů se skórem 52 : 33, což činní průměr na jeden zápas 13 bodů.

Naopak mladším chlapcům družstvu č.2 (Olah ,Kevin Le Trung , Novotný) se tak dobře nedařilo . Ve své skupině si poradili a zvítězili ve 2 zápasech a ze 2 zápasů odešli poraženi. Tím obsadili 3. místo, ale jen díky horšímu skóre a malé produktivitě jim skrz prsty uteklo 2. místo. Oběma družstvům patří poděkování za nasazení a snahu.

Poslední kategorií byli starší chlapci ( 8. - 9.tř), i zde jsme měli zastoupení dvousečné . Družstvo č.1 ve složení ( Baláž , Kotrč, Sivák) obsadili z pěti družstev dělené 5. – 6.místo , družstvu č.2 ve složení (Body, Maher, Hurta) byla gravitace na Geiplově tělocvičně více náklonná a obsadili 3.místo. Chlapce (Body, Mahera a Hurtu) je potřeba pochválit za individuální činnost během zápasu, jako jediné družstvo na turnaji využívali možnost jednobloku a dvojbloku a je potřeba zdůraznit, že častokrát velmi úspěšně .

Vzhledem k jednotlivým výsledkům a celkovým součtem všech bodů konstatuji, že Starostův pohár zůstane na ZŠ Hlávkova minimálně jeden školní rok !!!! Víme, že vyhrát je krásné, ale obhajovat je mnohem těžší a tak se necháme překvapit, jaký pak asi bude ten další ročník .......?

Číst dál...

Přehazované na 2.stupni vládnou žákyně z 9. tř.

V pátek 12.10. pokračovala Školní liga sportovních her a soutěží, tentokrát miniturnajem v přehazované, určené jen pro žákyně 2.stupně. Do soutěže se přihlásila celkem 4 družstva a to: 7.A, 7.B, 8. třída a 9. třída. Hrálo se systémem každý s každým po dobu 7 minut v počtu 6 dívek na každé straně.

Papírovými favoritkami byly předem žákyně 9. třídy, které však svou roli musely nejdříve potvrdit. K prvnímu utkání tak nastoupily proti třídě 7.A. V tomto utkání se žádné překvapení nekonalo, a tak 9. třída naplnila hned v úvodu svoji dominanci a oponovala utkání 21:1. V dalším utkání nastoupily žákyně 7.A proti 8. třídě. Favoritkami byly žákyně 8. třídy, ale svojí roli v tomto utkání nezvládly a po drásající přetahované prohrály s družstvem 7.A 11: 9. O první překvapení turnaje se tak postaraly žákyně 7.A.

V dalším utkáni nastoupily proti sobě žákyně 7.A a 7.B. Toto utkání slibovala zajímavou podívanou, a tak se i stalo. Přetahovanou o každý bod nakonec do vítězného konce dotáhlo družstvo 7.A, v poměru 10:8.

Dalším zápasem pokračoval souboj o důležité body do tabulky mezi 8. třídou a třídou 7.B. Toto utkání mělo jasného vítěze, kdy od prvního bodu diktovalo hru 8. třída, a ta si i došla pro pohodlné vítězství 20 : 8. V předposledním zápase na sebe narazily 7.B proti 9. třídě. Frustrace některých hráček a vlažný přístup do zápasu ovoce nepřinesl. 7.B. sice slibně držela krok do stavu 5:5, ale pak žákyně 9. třídy přidaly na obratu, kdy se konečné skóre zastavilo na bodech 18 : 8 ve prospěch 9. třídy. V posledním utkání nastoupily proti sobě 8. třída a 9. třída. O vítězi bylo již jasno, a tak nebylo v podstatě ani o co hrát. Žákyně 9. třídy si tak pohodlně došly pro vítězství 19:1 a zcela zaslouženě, bez ztráty kytičky, celý turnaj vyhrály.

Poděkování za nasazení a snahu patří všem našim děvčatům z 2.stupně. Velká pochvala patří třídě 7.A, která byla překvapením turnaje a zcela zaslouženě obsadila 2.místo. Už 19.10. se utkají naše děvčata v turnaji O pohár starosty města Aše, kam na základě výkonů bude pozváno do reprezentačního družstva školy 6 žákyň ze 7. tříd a 6 žákyň z 8. a 9. tříd. Budeme držet našim žákyním palce, aby se jim dařilo v konkurenci ostatních škol tak jako dnes.

Za hladký průběh jednotlivých utkání patří poděkování paní uč. L. Hannsmanové, která s přehledem odřídila jako hlavní rozhodčí všech šest utkání.

Číst dál...

Další setkání v Plavně

V rámci mezinárodní spolupráce škol, která se týkala projektu Hammerpark Plauen – lesopark Aš, se ve dnech 24. 9. – 26. 9. 2018 uskutečnilo další setkání dětí z „Hlávkovky" a jejich vrstevníků ze základní školy v Plavně. Zástupci německé školy, spolu s pracovníky radnice a dalšími organizacemi, připravili třídenní program, který byl doslova nabit aktivitami a zajímavými akcemi.

První den dopoledne se děti rozdělily do smíšených skupin a začaly plnit požadované úkoly. Nejdříve se formou kvízu seznámily s budovou staré hasičské zbrojnice, v níž byly ubytovány. Poté vyrazily na městskou rallye a odpolední program završily různorodými aktivitami a soutěžemi v Hammerparku.

Druhý den žáky čekal nejdříve úklid břehů Bílého Halštrova. Ještě během dopoledne se všichni účastníci přesunuli do ekocentra Pafaffengut. Cestou měli možnost vidět nádhernou produkci místních sokolníků. Na Pfaffengutu byly připraveny další zábavné akce – střelba z luku, devítikilometrová naučná stezka, lisování a stáčení vlastního jablečného moštu, výroba keramiky. Večer pak byl věnován sportovním aktivitám.

Závěrečný třetí den strávili žáci i jejich učitelé ve společnosti pana Jindřicha z Plavna a komtura řádu německých rytířů. Ti je seznámili s historií Plavna a historickou vazbou na české dějiny. Druhá část byla věnována problematice třicetileté války. Na malý okamžik se děti staly kopiníky a vyzkoušely si, že manipulace s dlouhým kopím není jednoduchá. Nicméně všechny rozkazy svého velitele zvládly. Odpoledne se čeští i němečtí žáci přesunuli do tkadleckých domků, kde si mohli vyřezat dřevěného krokodýla, upéci vlastní chléb, stlouci máslo, vyrobit si hračku z plsti anebo si vytvořit vlastní svíčku.

Setkání se všem opravdu moc líbilo a organizátorům patří obrovský dík za náročnou práci na zajištění programu i jeho hladkém průběhu.

Číst dál...

Bronzová příčka z “Okrskového kola” v přespolním běhu pro nejmenší, nepopulární “brambrová příčka” pro nejstarší

Dne 27.září se uskutečnilo okrskové kolo v přespolním běhu pro kategorie žáku 2.tř - 3.tř, 4 tř. - 5.tř. , 6tř. - 7.tř. a 8.tř - 9.tř.

Za příjemného běžeckého počasí se ve čtvrtek uskutečnilo v rámci AŠSK okrskové kolo v přespolním běhu , kam byli na základě běžeckých výkonu (Školní liga - běžecké závody) pozváni už jen nejlepší běžci a běžkyně, aby se popasovali s náročnou tratí připravenou od organizátoru a změřili síly s konkurenčními školami (Hazlov,Kamenná,Okružní). Jako první do náročné trati vstoupili naše nejmenší reprezentantky školy ,které čekal 1 km . V zastoupení Demjanovičová, Bartošová , Marklíková , obsadila 6.příčku z 12. startujících dívek Demjaničová, 8.příčku Makrlíková a v závěsu 9.místo běžkyně Bartošová. Poté startovali naši nejmladší hoši ve složení Sládeček,Krátký,Novotný . Nejlépe doběhl a obsadil 6.místo z 12 startujících Krátký, 7.místo Novotný a 8.místo Sládeček. Chlapci a dívky v této chvíli drželi průběžné 3.místo , ale je nutno podotknout ,že pouze o 1 bod se mohlo naše družstvo posunout o příčku výše , jelikož chlapci ve svém závodu ztratili na konkurenční školu Kamennou pouze jedno jediné místo.

Následně do závodu vstoupili naši starší běžci a běžkyně (4.tř. - 5.tř.) s cílem zkusit vylepšit naši pozici a poprat se o umístění "nejvyšší". Naše dívky vlétly do okruhu zcela odhodlaně a velmi zkušeně a na základě taktických rad ,které jim byly uděleny, dotáhly své tažení do vítězného konce a součtem bodu porazily všechny 3.základní školy. Ve složení Šimečková, Škrancová, Laučíková, kde běžkyně Škrancová doběhla na 2.místě, běžkyně Šimečková 4.místo a běžkyně Laučíková 10.místo.

Velmi zdařilé vystoupení dávalo naději na vylepšení celkové pozice, které bylo nutno potvrdit od našich starších hochů. Ve složení Pilař, Bartoš, Mála se však zázrak nekonal. Naši hoši obsadili zadní pozice. Je však nutno podotknout, že síla ostatních škol byla znatelná a sportovně řečeno "závod jim sedl lépe".

Celkově našich 12 statečných obsadilo 3.místo s bodovým hodnocením 87 bodů . Jen pro zajímavost. na stříbrnou příčku byla ztráta 9 bodů.
Poděkování za vzornou reprezentaci, bojovnost a nasazení ze všech rozběhů patří všem reprezentantům.

Po technické přestávce vstoupili do závodů naši běžci ze 6.tříd a 7.tříd. Ve složení Bednář,Bodnár,Novotný,Marek,Stehlík, kde bodováni byli pouze 4 nejrychlejší. 3 km okruh nejlépe "sedl" běžci Bodnárovi, který doběhl na 8.místě z 22 běžců. Celkově jsme obsadili 4.místo, kde na 3.místo, které obsadila škola Kamenná, byla ztráta 8 bodová.

Poté se na trať vydali naše dívky 6.tř - 7.tř. ve složení Petříčková, Argalášová, Beránková, Demjaničová. Závod nejlépe vyšel žákyni Petříčkové ,která byla z našich dívek nejrychlejší a v konkurenci doběhla na 9. místě z 25.dívek.

Dívky obsadili konečné 4.místo se ztrátou 7 bodů na Základní školu Hazlov,která obsadila 3.místo.

Za vzornou reprezentaci a předvedený výkon patří poděkování všem našim žákům.

Číst dál...
Přihlásit se k odběru tohoto kanálu RSS
logo základní školy Hlávkova Aš
Adresa:

Základní škola Aš
Hlávkova 26
Aš 352 01
DS: 3dkmjhk

Charakteristika školy:

Příspěvková organizace
s právní subjektivitou
IČO: 709 764 81 IZO: 600 066 347

EU peníze školám:
logo Rozvoj vzdělávání