PET Art

Tvoření s PET láhvemi

Z obyčejné PET láhve se dá vyrobit rozmanitá škála dekorací. Nevěříte? Rádi vás o tom přesvědčíme!
Obyčejná láhev, kterou bychom jinak dali do odpadu, můžeme pod našima rukama zázračně proměnit.
Věříme, že naše výstava fotografií poskytne inspiraci nejen učitelům a dětí, ale že tyto aktivity vhodně doplní projekty zaměřené na třídění a recyklaci odpadů.

Co je to Pet Art?

Pet Art je pojmenování uměleckého projevu, který používá jako hlavní materiál plast, například PET láhve. U nás se tímto směrem ve své tvorbě vydala výtvarnice a sochařka Veronika Richterová (1964), kterou můžeme považovat za jednu z průkopnic Pet Artu jakožto nového směru moderního umění. Jednu svou výstavu dokonce nazvala "V petu tváře".

Pozor! Než začnete pracovat s plasty, seznamte se zásadami bezpečnosti! Bez dospělé osoby nic takového nezkoušejte!!!

• Nepřibližujte se k ohni. Tavení plastů se může stát nebezpečnou, život ohrožující záležitostí!
  • Některé pracovní kroky ve výrobních postupech vyžadují asistenci dospělé osoby.
  • Pozor na manipulaci s ostrými nástroji, jakými jsou nože a nůžky!

Výrobky byly tvořeny po dobu 2 měsíců na hodinách výtvarné výchovy 6., 7. a 9. ročníku. Kromě výstavy, byly výrobky použity ve výtvarných soutěží, projektu a nyní zdobí chodby naší školy.

Mrkněte na video: http://www.mvtv.cz/video/367-hlavkova-zuzitkovala-odpady

Naposledy změněno: čtvrtek, 23 květen 2013 12:36