Přednáška JV Asie

28.5.2013 se uskutečnila v rámci hodin zeměpisu přednáška cestovatele a majitele firmy KBM-International, spol. s r.o. ing.Kalčice. Díky počítačové animaci a vyprávění se žáci přenesli na jihovýchod Asie. Dozvěděli se, že tento díl Asie tvoří pevninská část jejíž ráz udává řetězec pohoří, která pokrývají husté lesy a tisíce tropických ostrovů vytvořených sopečnou činností. Uprostřed této oblasti se nachází třetí největší ostrov světa - Borneo.

Během přednášky museli žáci odpovídat na různé otázky, které prověřily jejich znalosti nabyté v hodinách zeměpisu. Nejzdatnější byli v oblasti zemědělství a naopak velké překvapení vzbudila informace o technologicky vyspělé výrobě v těchto oblastech. Většina žáků si následně doma prověřila své PC a mobilní telefony a potvrdila si, že místem jejich výroby je skutečně tato oblast. Pan Kalčic posílal po lavicích dárkové předměty z těchto cest, kvalitní zelené lisované i sypané čaje, ale také mince a papírové peníze. Na konci se uskutečnilo několik soutěží o zajímavé ceny, které věnovala firma KBM.

Naposledy změněno: pondělí, 03 červen 2013 11:22