Moodle výuka ZŠ HlávkovaBakaláři ZŠ Hlávkovaškola Hlávkova

Přednáška JV Asie

   28.5.2013 se uskutečnila v rámci hodin zeměpisu přednáška cestovatele a majitele firmy KBM-International, spol. s r.o. ing.Kalčice. Díky počítačové animaci a vyprávění se žáci přenesli na jihovýchod Asie. Dozvěděli se, že tento díl Asie tvoří pevninská část jejíž ráz udává řetězec pohoří, která pokrývají husté lesy a tisíce tropických ostrovů vytvořených sopečnou činností. Uprostřed této oblasti se nachází třetí největší ostrov světa - Borneo.

   Během přednášky museli žáci odpovídat na různé otázky, které prověřily jejich znalosti nabyté v hodinách zeměpisu. Nejzdatnější byli v oblasti zemědělství a naopak velké překvapení vzbudila informace o technologicky vyspělé výrobě v těchto oblastech. Většina žáků si následně doma prověřila své PC a mobilní telefony a potvrdila si, že místem jejich výroby je skutečně tato oblast. Pan Kalčic posílal po lavicích dárkové předměty z těchto cest, kvalitní zelené lisované i sypané čaje, ale také mince a papírové peníze. Na konci se uskutečnilo několik soutěží o zajímavé ceny, které věnovala firma KBM.

Naposledy změněno: pondělí, 03 červen 2013 11:22

Zanechat komentář

zpátky nahoru
logo základní školy Hlávkova Aš
Adresa:

Základní škola Aš
Hlávkova 26
Aš 352 01
DS: 3dkmjhk

Charakteristika školy:

Příspěvková organizace
s právní subjektivitou
IČO: 709 764 81 IZO: 600 066 347

EU peníze školám:
logo Rozvoj vzdělávání