Moodle výuka ZŠ HlávkovaBakaláři ZŠ Hlávkovaškola Hlávkova

Spisovatelé ze školní družiny

Někdo by si mohl myslet, že se na ranní družině spí, a že se tam nic neděje. Ale to je omyl vážení! Zrovna v jeden květnový týden se nám ve školní družině po šesté hodině ranní náhle probudil spisovatelský duch. Naši mladí spisovatelé se ponořili do světa fantazie a teď vám můžeme nabídnout malou ochutnávku toho, co se jim podařilo uvařit.

O vodníkovi na stanovém táboře

Byl jednou jeden vodník, který se hodně smál. Když přišel k prvnímu stanu, zavolal na kluky, kteří si vyprávěli strašidelné historky. Ale vodníkovi se to nelíbilo. To by radši honil rybky v rybníce, než vyprávěl historky.

Vodník tedy vešel do stanu a začal vyprávět vtip, ale kluci ho vůbec nevnímali. Vodník se moc rozzlobil. Kluci ho vyhodili ze stanu. Pak šel vodník k rybníku, chytat rybky. Ale kluci měli hodinu rybaření. Hodili vlasec do rybníka a vytáhli samotného vodníka. Vodník utekl na stanové tábořiště. Tam potkal v kýbly štiku, obří masatku, jeho kamarádku. Štika ho prosila o pomoc. Vodník ji vypustil zpátky do rybníka. Štika zaplácala radostně ocasem a radostně poděkovala vodníkovi. Vodník už měl dobrou náladu a kráčel ke stanovému tábořišti. Najednou narazil na velitele tábořiště a hodně se vyděsil, ale pak dostal táborový odznak. Byl moc šťastný a šel k rybníku a ponořil se do vody. Od té doby všechno bylo tak, jak má být a vodníka nikdo už neviděl.

Eliška Maříková - 2.B

 O tužce ve vesnici

Byla jednou jedna tužka a ta neměla kde bydlet. Nikde ji nechtěli, protože měla zánět močového měchýře. Takže nepsala, a když měla psát, čůrala. A lidé na to řekli:,,Fuj! Ta tužka čůrá." A tak to bylo u všech lidí.

Ale jednoho dne přišla tužka do vesnice, která se jmenovala Čůránkov. A tam našly tužku nějaké děti a tužka se opět počůrala a děti na to řekly:,,Hustě, tužka, která se právě počůrala, hm, hm, tu musíme mít!" A vzaly si tu tužku domů. Doma ukázaly tu tužku rodičům a rodiče na to řekli:,,No, doufáme, že si s tím nebude psát úkoly!" a děti řekly, ,,nebojte se, nebudeme s tím psát domácí úkoly." A šly si napsat úkoly. Ale oni je šli psát tou tužkou a ta tužka se zase počůrala. Děti se smály, že když vezmou tužku do školy, tak ji možná vytopí čůránkama. A tak děti vzaly tužku do školy. A ta tužka najednou čůrat nechtěla. A tak se tužka zbavila zánětu močového měchýře. 

Viky Ivančovová - 3. B

Naposledy změněno: čtvrtek, 06 červen 2013 12:09
Monika Červínková

Jiné: Vychovatelka školní družiny

E-mail: monika.cervinkova@zshlavkova.eu

Internetová stránka: www.zshlavkova.eu

Zanechat komentář

zpátky nahoru
logo základní školy Hlávkova Aš
Adresa:

Základní škola Aš
Hlávkova 26
Aš 352 01
DS: 3dkmjhk

Charakteristika školy:

Příspěvková organizace
s právní subjektivitou
IČO: 709 764 81 IZO: 600 066 347

EU peníze školám:
logo Rozvoj vzdělávání