Moodle výuka ZŠ HlávkovaBakaláři ZŠ Hlávkovaškola Hlávkova

Havíři v Příbrami

Pocity havířů dobývajících z podzemí olověnou rudu, si mohlo na vlastní kůži vyzkoušet několik účastníků další školní akce. Tentokrát jsme zamířili do našeho největšího hornického muzea v Březových Horách u Příbrami.

Pro žáky byla připravena bezmála čtyřhodinová prohlídka většiny expozic. Nejdříve jsme se svezli hornickým vláčkem do Prokopské štoly a seznámili se s prací havířů. Dokonce jsme měli možnost vidět i několik permoníků. Poté jsme si prohlédli parní stroj a sfárali do dolu na vodní štolu. Cesta v přítmí jen s několika málo baterkami byla velkým zážitkem. Na dole Vojtěch jsme mohli z vyhlídky obdivovat okolí Březových Hor a hlavně pohoří Brdy. Pozemní hornický vláček nás pak dovezl na Ševčinský důl. Tady jsme si prošli hlavně těžní budovu s další vyhlídkou. Stálá výstava nás informovala o práci havířů v minulé i moderní době. Prohlídku rozsáhlého areálu jsme zakončili s hornické chalupě.

Zanechat komentář

zpátky nahoru
logo základní školy Hlávkova Aš
Adresa:

Základní škola Aš
Hlávkova 26
Aš 352 01
DS: 3dkmjhk

Charakteristika školy:

Příspěvková organizace
s právní subjektivitou
IČO: 709 764 81 IZO: 600 066 347

EU peníze školám:
logo Rozvoj vzdělávání