Moodle výuka ZŠ HlávkovaBakaláři ZŠ Hlávkovaškola Hlávkova

Další setkání v Plavně

V rámci mezinárodní spolupráce škol, která se týkala projektu Hammerpark Plauen – lesopark Aš, se ve dnech 24. 9. – 26. 9. 2018 uskutečnilo další setkání dětí z „Hlávkovky" a jejich vrstevníků ze základní školy v Plavně. Zástupci německé školy, spolu s pracovníky radnice a dalšími organizacemi, připravili třídenní program, který byl doslova nabit aktivitami a zajímavými akcemi.

První den dopoledne se děti rozdělily do smíšených skupin a začaly plnit požadované úkoly. Nejdříve se formou kvízu seznámily s budovou staré hasičské zbrojnice, v níž byly ubytovány. Poté vyrazily na městskou rallye a odpolední program završily různorodými aktivitami a soutěžemi v Hammerparku.

Druhý den žáky čekal nejdříve úklid břehů Bílého Halštrova. Ještě během dopoledne se všichni účastníci přesunuli do ekocentra Pafaffengut. Cestou měli možnost vidět nádhernou produkci místních sokolníků. Na Pfaffengutu byly připraveny další zábavné akce – střelba z luku, devítikilometrová naučná stezka, lisování a stáčení vlastního jablečného moštu, výroba keramiky. Večer pak byl věnován sportovním aktivitám.

Závěrečný třetí den strávili žáci i jejich učitelé ve společnosti pana Jindřicha z Plavna a komtura řádu německých rytířů. Ti je seznámili s historií Plavna a historickou vazbou na české dějiny. Druhá část byla věnována problematice třicetileté války. Na malý okamžik se děti staly kopiníky a vyzkoušely si, že manipulace s dlouhým kopím není jednoduchá. Nicméně všechny rozkazy svého velitele zvládly. Odpoledne se čeští i němečtí žáci přesunuli do tkadleckých domků, kde si mohli vyřezat dřevěného krokodýla, upéci vlastní chléb, stlouci máslo, vyrobit si hračku z plsti anebo si vytvořit vlastní svíčku.

Setkání se všem opravdu moc líbilo a organizátorům patří obrovský dík za náročnou práci na zajištění programu i jeho hladkém průběhu.

Zanechat komentář

zpátky nahoru
logo základní školy Hlávkova Aš
Adresa:

Základní škola Aš
Hlávkova 26
Aš 352 01
DS: 3dkmjhk

Charakteristika školy:

Příspěvková organizace
s právní subjektivitou
IČO: 709 764 81 IZO: 600 066 347

EU peníze školám:
logo Rozvoj vzdělávání