Mgr. Iveta Trázníková

Den seniorů

Dne 1.10.2014 se škola opět těšila z přízně babiček a dědečků našich žáků. Stejně jako v předchozích letech i tentokrát naši senioři usedli do školních lavic vedle svých vnuků a společně s nimi se zapojili do výuky. Pro některé se stal zvonek ukončující vyučovací hodinu nepřítelem, protože se do své žákovské role vžili na 100 % a jen velmi neradi ji opouštěli.

Milí prarodiče, tešíme se na vás i v příštím roce a slibujeme nové a nevšední žákovské zážitky. kolektiv z "Hlávkovky"

Páté třídy v Praze

Ve čtvrtek, 15. 5. 2014, se žáci pátých tříd vydali na exkurzi do Prahy, kde navštívili místa, jako je Václavské náměstí, Staroměstské náměstí, Karlův most či Zámecké schody, které nás dovedly až k samotnému Hradu. Zde na nás čekala průvodkyně, která nám poskytla výklad se zajímavými informacemi. Provedla nás po katedrále sv. Víta, Královským palácem, Basilikou sv. Jiří a Zlatou uličkou, kde nás fascinovali malé domky. Byli jsme také v místnosti, kde proběhla 2. Pražská defenestrace. Viděli jsme i hlavní výměnu pražské stráže. Tu jsme zkoušeli rozesmát, ale nikomu se to nepovedlo. Měli jsme možnost svézt se metrem zpět na Václavské náměstí, kde nás čekal půlhodinový rozchod. Zde jsme navštívili KFC a McDonalds.

Cesta do Prahy a z Prahy trvala okolo 4 hodin a z vlaku jsme měli možnost vidět také Karlštejn. Výlet se nám moc líbil. Děkujeme paní průvodkyni, že nás hezky provedla po Pražském hradě a Zlatou uličkou. A také děkujeme paním učitelkám, že na nás byly hodné a vymyslely nám pěkný výlet.

Žáci 5. B

Nevšední exkurze aneb "Hlávkovácké zážitky"

Exkurze
V rámci poznávání ašských podniků a firem zavítala třída 3.A z Hlávkovy školy do zařízení školního stravování v Pečovatelském domě v Aši. Pod laskavým vedením paní ředitelky Jany Kommové žáci měli možnost poznat provoz tohoto zařízení. Jak se skladují suroviny pro přípravu obědů, kde se vaří, jaké přístroje se používají, kdo sestavuje jídelníček a mnoho dalšího. Největším zážitkem však byla příprava samotného oběda - buchtiček. Žáci si na vlastní kůži vyzkoušeli práci s těstem. To jim nedělalo potíže, neboť většina z nich jsou šikovní pomocníci.

V druhé části exkurze jsme byli pozváni do zdejší jídelny na výborný oběd – buchtičky s krémem. Sladkou tečkou dopoledne byla čokoládová fontána s ovocem. Velké poděkování patří především paní Janě Kommové, od které tento nápad vzešel, dále paní hospodářce Ivetě Bastlové, a v neposlední řadě milým kuchařkám a ostatnímu personálu. Žáčci na tento den jen tak nezapomenou. Na další spolupráci se těší třídní učitelka Pavla Bucharová.

OVOV

Ve čtvrtek 13. 3. se vybraní sportovci naší školy zúčastnili halového pětiboje v disciplínách OVOV (odznak všestrannosti olympijských vítězů), který pořádala ZŠ Františkovy Lázně. Konkurence byla nemalá, jelikož se závodu zúčastnilo 8 škol, celkem 193 žáků. Samotný pětiboj se skládal ze švihadla, leh-sedů, kliků (všechny tři disciplíny po 2 minutách), hodu medicimbálem a trojskoku. Součástí celého dopoledne byla i beseda se sportovním hostem, a sice florbalistkou Eliškou Krupnovou, která pak rozdala vítězům cenné kovy.
Naší školu reprezentovalo družstvo ve složení Trulíková Hana, Crhonková Natálie, Katreniaková Nancy, Hošťálková Lucie, Řezáč Jakub, Lepeška Matěj, Janča Pavel a Mach Radek. To obsadilo sedmé místo. V soutěži jednotlivců pak bojovali žáci od prvních tříd až po ty nejstarší a nejzkušenější sportovce. Nejmladší zástupce naší výpravy byl Štěpán Sauer, který si vybojoval ten nejcennější kov. Dalšími sportovci byli Dominik Gerlak, Eva Vojkůvková (bronzová medaile), Ronny Židov (bronzová medaile), Nikola Jindráková, Honza Šmíd, Sára Kločáková (zlatá medaile), Kokoř Pavel, Novotná Lucie, Bastl Tomáš, Balšánová Sabina (bronzová medaile), Vojtko Dan, Podobajlová Nela, Březina David, Moťovský Miroslav, Novotná Nikola a Hejzek Bryan. Další cenné kovy si přivezli i Lepeška Matěj (zlatá medaile) a Trulíková Hana (zlatá medaile), kteří soutěžili v rámci celého družstva, ale jejich výsledky se započítávaly i do soutěže jednotlivců. Celkem jsme si přivezli 7 cenných kovů, což v dané konkurenci a s našimi malými zkušenosti v tomto závodu byl perfektní výkon. Všem zúčastněným patří velký dík za skvělou reprezentaci školy a za parádní výkony.

Přihlásit se k odběru tohoto kanálu RSS