Moodle výuka ZŠ HlávkovaBakaláři ZŠ Hlávkovaškola Hlávkova

Jiří Honomichl

Jiří Honomichl

URL internetové stránky: http://jiri.honomichl.sweb.cz

Zimní návštěva z Plavna

Ve čtvrtek 20. prosince se v rámci projektu „Hammerpark Plauen . lesopark Aš" uskutečnilo další setkání žáků naší školy a školy z Plavna. Deváťáci si pro německé hosty a spolužáky z osmé třídy připravili soutěžní cestu lesoparkem. Smíšené skupiny musely plnit úkoly s přírodovědnou tématikou. Nejlepší soutěžící pak byli po zásluze odměněni. Po obědě se pak odehrálo sportovní utkání ve vybíjené. Tady byli rychlejší a pohotovější hosté z Německa. Společnou fotkou u vánočního stromečku setkání skončilo.

Poděkování patří všem, kteří se na přípravě podíleli, žákům deváté třídy za pomoc při organizaci a paní učitelce Abrahamové za tlumočení a maximální péči na německé studenty.

Předvánoční Český Krumlov

V sobotu 1. prosince jsme se vypravili na dlouho plánovaný výlet do Českého Krumlova. Chtěli jsme se podívat nejen do jednoho z našich nejkrásnějších měst, ale hlavně načerpat předvánoční atmosféru.

Cesta však byla ohrožena náledím, které zachvátilo den před tím celou republiku. Naštěstí sobotní ráno vykazovalo teploty nad nulou. Také řidiči autobusu konstatovali, že silnice budou bezpečné a proto jsme odvážně vyrazili. Vše vyšlo lépe, než bychom si mohli přát. Po příjezdu do Krumlova vysvitlo sluníčko a to nás doprovázelo po celý den. Nejdříve jsme si prohlédli město a stavili se na náměstí, abychom se podívali na nabídku trhovců. Následoval výstup k zámeckému areálu. Nejvíce času jsme strávili v českokrumlovských klášterech. Jak by také ne, když tu bylo možné vyrobit si vlastní voňavé mýdlo, svíčku, potisknout tričko, ozdobit perníčky, vytvořit andělskou lucernu nebo vytisknout vlastní vánoční přání. Někteří využili nabídky podívat se do muzea voskových figurín a do zrcadlového bludiště. Nikdo se naštěstí neztratil.

Výlet se dětem, rodičům i přítomným učitelům určitě líbil.

Jak jsme slavili výročí založení Československa

Také na základní škole v Hlávkově ulici se slavilo stoleté výročí vzniku Československé republiky. Pro děti byla připravena výstava s pracovním listem. Přes zlomové osmičkové roky se dostaly až k vystaveným kopiím důležitých historických dokumentů. Poslední školní den před svátečním víkendem přišli do školy učitelé i žáci v barvách státní vlajky. Také ve třídách probíhaly drobné akce.

Hlavní část oslav však spočívala v účasti naší školy při vytváření nového českého rekordu. Pelhřimovská agentura „Dobrý den" vyhlásila akci „Český den s českými vlajkami". Podstatou bylo, aby co nejvíce institucí i jednotlivců 28. 10. 2018 vyvěsilo českou vlajku. Žáci vyrobili a vyvěsili celkem 883 českých vlajek. V celé republice jich pak viselo 225 191, což je oficiálně uznaný konečný stav nového českého rekordu.

Původní záměr vyvěsit vytvořené vlajky v prostoru před školou zhatila nepříznivá předpověď počasí. Proto bylo na poslední chvíli rozhodnuto instalovat vlajky ve škole. Celý víkend mohli zájemci z řad žáků, rodičů i veřejnosti zhodnotit náš příspěvek k rekordu. Zároveň si mohli prohlédnout výstavu v doprovodu průvodců a další zajímavosti. Někteří rodiče a žáci neváhali zapojit se do tipovací soutěže. Kolik vlajek vyvěsí škola? Kolik vlajek vyvěsí lidé v celé republice? To byly dvě zásadní otázky. A kdo se nakonec nejvíce přiblížil ke správnému výsledku? Paní Šárka Nováková dokázala odhadnout počet vlajek ve škole a Dominik Tomša ze 6.B se velmi přiblížil k číslu zveřejněnému agenturou „Dobrý den". Oba výherci si odnesli odměnu v podobě knihy o České republice a stylový diplom.

Velké poděkování patří všem, kteří se na přípravách a průběhu celé akce podíleli. Hlavně žákům, kteří dobrovolně strávili celý víkend ve škole a pomáhali s organizací.

Expedice Valašsko

Hned první den prázdnin vyrazilo 23 odvážlivců z Hlávkovy školy na tradiční devítidenní prázdninový pobyt, který letos směřoval na Valašsko.

Po dlouhé cestě skupinka dorazila do Valašského Meziříčí a v domově mládeže místní průmyslové školy si vytvořila základnu pro poznávací výpady do širokého a dalekého okolí. Díky nádhernému počasí mohly děti poznat velký kus regionu. Mimo jiné balancovaly nad nejhlubší propastí světa v Hranicích na Moravě, obdivovaly práce kovářů na hradě Helfštýně, v Lipníku nad Bečvou vylezly na unikátní střešní zahradu, prošly a projely pamětihodnostmi Kroměříže, rozhlédly se po vrcholcích Beskyd, navštívily boha Radegasta, ochutnaly Štramberské uši, podívaly se do obydlí neandrtálců na Šipce, obdivovaly automobily v kopřivnickém technickém muzeu, pohladily si rejnoky v zoologické zahradě v Lešné u Zlína, sestoupily do nejteplejších jeskyní u nás, svezly se lanovkou ve Frenštátě pod Radhoštěm a nevynechaly ani „dřevěné městečko" v Rožnově. Velmi nabitý program byl splněn na 100%. Domů se všichni vrátili unavení a v následujících volných dnech pak doháněli spánkový deficit, který si za těch osm nocí vytvořili.

Pobyt na Valašsku byl vyvrcholením 25. výročí cestování a poznávání naší krásné vlasti.

Přihlásit se k odběru tohoto kanálu RSS
logo základní školy Hlávkova Aš
Adresa:

Základní škola Aš
Hlávkova 26
Aš 352 01
DS: 3dkmjhk

Charakteristika školy:

Příspěvková organizace
s právní subjektivitou
IČO: 709 764 81 IZO: 600 066 347

EU peníze školám:
logo Rozvoj vzdělávání