Lucie Gontkovičová

URL internetové stránky:

Výtvarná soutěž - Mokřiny

Mokřiny
Měsíc květen byl měsícem výtvarných soutěží. Žáci 7. ročníku se zúčastnili výtvarné soutěže na téma: Postava symbolizující Mokřiny. Žáci vytvořili dvě postavy: pana Moka a paní Křinovou.

Historie:
Tyto postavičky se před 600 lety seznámily u loužičky, kde paní Křinové upadla cihla (dřívější název pro kabelku). Pan Mok jí cihlu (kabelku) šlechetně podal a ihned se do sebe zamilovali. Ještě ten rok se konala svatba. Příjmení si ponechali a spojili jej: pan a paní Mokřinovi. Místo, kde se seznámili, nazvali Cihelnou, nyní je tam rybník se stejným názvem a jelikož byli zakladateli této obce, nese obec název Mokřiny.

žák 7.ročníku

Jestli naši žáci vyhráli, se dozvíme v červnu.

Den pro město - úspěch naší školy

Den pro město
Dne 11.5.2013 se v zahradě Muzea uskutečnila akce s názvem Den pro město. Právě v ten den byly vyhlášeny výsledky výtvarné soutěže na téma: Osobnost nebo strážce města Aše. Této soutěže se zúčastnili téměř všechny ročníky naší školy. Velký úspěch slaví žáci 6. , 7. a 9. ročníku.

Výsledky:
1. místo – Cecilka Vemínková
(6.ročník – Radová Karolína, Prekopová Aneta, Schwarzová Lenka)
1. místo – Super Chuck Noris
(7.ročník- Petr Medvěd, Petr Velek, Lukáš Makrlík, Patrik Mudroch)
2. místo - Vojín Johny Lipan
(6.ročník-Diana Pryz, Josef Lakatoš, Jindřich Mezsároš,Aneta Prekopová)
3. místo – Osobnost naší školy
(9.ročník-Antonín Červínek a Tadeáš Vojíř)

Dále výtvarná práce: Ašung – strážník Aše – 6.ročník-Lukáš a Jiří Smutný

Zúčastněným žákům gratulujeme!!!!

PET Art

Tvoření s PET láhvemi

Z obyčejné PET láhve se dá vyrobit rozmanitá škála dekorací. Nevěříte? Rádi vás o tom přesvědčíme!
Obyčejná láhev, kterou bychom jinak dali do odpadu, můžeme pod našima rukama zázračně proměnit.
Věříme, že naše výstava fotografií poskytne inspiraci nejen učitelům a dětí, ale že tyto aktivity vhodně doplní projekty zaměřené na třídění a recyklaci odpadů.

Co je to Pet Art?

Pet Art je pojmenování uměleckého projevu, který používá jako hlavní materiál plast, například PET láhve. U nás se tímto směrem ve své tvorbě vydala výtvarnice a sochařka Veronika Richterová (1964), kterou můžeme považovat za jednu z průkopnic Pet Artu jakožto nového směru moderního umění. Jednu svou výstavu dokonce nazvala "V petu tváře".

Pozor! Než začnete pracovat s plasty, seznamte se zásadami bezpečnosti! Bez dospělé osoby nic takového nezkoušejte!!!

• Nepřibližujte se k ohni. Tavení plastů se může stát nebezpečnou, život ohrožující záležitostí!
  • Některé pracovní kroky ve výrobních postupech vyžadují asistenci dospělé osoby.
  • Pozor na manipulaci s ostrými nástroji, jakými jsou nože a nůžky!

Výrobky byly tvořeny po dobu 2 měsíců na hodinách výtvarné výchovy 6., 7. a 9. ročníku. Kromě výstavy, byly výrobky použity ve výtvarných soutěží, projektu a nyní zdobí chodby naší školy.

Mrkněte na video: http://www.mvtv.cz/video/367-hlavkova-zuzitkovala-odpady

Ježíškova dílna 7. ročníku

Ježíškova dílna
Dne 21.12.2012 se na naší škole konaly vánoční besídky. Besídka 7. ročníku byla zaměřena na tvoření. Žáci si mohli vytvořit vánoční dárek pro své nejbližší –  textilní polštář ulítlého slimouše. Kromě vytvoření polštáře si ho žáci barvami na textil namalovali dle vlastní fantazie. Během tvoření si žáci mohli rozdávat dárečky. Kromě příjemné hudby byl podáván i teplý nealkoholický punč.

Přihlásit se k odběru tohoto kanálu RSS