Šárka Kůstová

E-mail: sarka.kustova@zshlavkova.eu

URL internetové stránky: http://www.zshlavkova.cz

Veselí Papuláci v družině

Na začátku měsíce dubna navštívilo školní družinu Křesťanské papulákové divadlo v Chebu. Opička Žofka a její zvířecí přátelé vyprávěli dětem ze školní družiny příběh o tom, "Jak se dostat přes zeď ke zdroji života".

Do příběhu se děti zapojovaly nejen pohybově, odpovídaly i na různé otázky v souvislosti s velikonočním příběhem, nejdůležitějším křesťanským svátkem.

Největší salvy smíchu však byly slyšet při průpovídkách upovídané opičky Žofky. Děti s rodiči pak náležitě vystoupení plné smíchu i poučení odměnili potleskem.

Vesele do knihovny

Každý měsíc navštěvují děti z II. oddělení školní družiny pravidelně Městskou knihovnu v Aši. Březnová návštěva byla o to veselejší, že si pro své oblíbené knihy děti došly v maskách, ve kterých trávily ve škole maškarní dopoledne.

Pyžamová párty

Před jarními prázdninami si děti donesly svá domácí pyžama. Kromě toho, že se do nich po vyučování s radostí převlékly, došly si v nich na oběd, dováděly v družině II. oddělení celé odpoledne jako doma v pokojíčku. Hry s plyšáky, tanec i sladký odpočinek na matracích si všechni náležitě užili.

Výlet za zvířátky U Hupků

Velmi povedené odpoledne navzdory chladnému počasí si užily děti z II. oddělení školní družiny v jedno květnové odpoledne. Vřelé přivítání rodinou Hupků a jejich zvířátky nás moc potěšilo. Osobní setkání s káčátky, ovcemi, koňmi či rybami bylo pro všechny nevšedním zážitkem. Zbyl i čas na hry a dovádění na rodinném statku či kopaninském hřišti.

Přihlásit se k odběru tohoto kanálu RSS