Moodle výuka ZŠ HlávkovaBakaláři ZŠ Hlávkovaškola Hlávkova

Mgr. Lenka Hannsmannová

Mgr. Lenka Hannsmannová

URL internetové stránky:

Vánoční dílny

Na naší škole se 20.12.19 uskutečnily Vánoční dílny. Žáci druhého stupně si mohli vybrat z nabídky dílen a užít si poslední den školy před Vánoci trochu jinak. Nabídka byla - vaření, tvoření, aerobic, přehazovaná, AJ hry, FY pokusy, vycházky do přírody a předvánoční posilování. Žáci tříd 6.A, 6.B, 8.B si tak dle libosti užili ve své dílně zábavu pod vedením p. uč. Abrahámové, Hannsmannové, Řezáčové, Kůstové, Novákové a Nováka. Myslím, že si žáci prožili školní den zajímavě, hravě že se dílny žákům líbily. Náměty a návrhy můžou žáci podávat na žákovské samosprávě či u svých třídních učitelů, aby se příští rok rozšířily řady účastníků.

Pohár rozhlasu

Tato krásná atletická soutěž se konala 9.5.2017 na stadionu Krajinka v Chebu. Z Aše se zúčastnily školy Gymnázium, Okružní a my a ZŠ Hazlov. Za naší školu závodili žáci ze všech kategorií od 6.-9. tř. Za velmi chladného až mrazivého počasí závodili v těchto disciplínách: sprint, vytrvalost, štafeta, skok daleký a vysoký, hod míčkem a vrh koulí. Vzhledem k nepříznivému počasí jme neměli řádně natrénováno a tak jsme vybojovali pouze dvě 3. místa a jedno 4. místo. Avšak naše starší děvčata byla jediná ze všech škol, takže postoupila do okresního kola v Mariánských lázní. Soutěž byla dobře zorganizována. Děkujeme domu dětí z Chebu a pořádající chebské škole se kterou jsme se spojili, jelikož náš atletický stadion již nevyhovuje soutěžním podmínkám.
Dále děkuji všem žákům (kolem 40 závodníků), kteří reprezentovali naši školu. I když nestáli na stupni nejvyšším patřím jim dík za snahu a odvahu se utkat s jinými školami. A přeji spoustu dalších sportovních úspěchů.

Přehazovaná

V Aši 14.2.2017 v tělocvičně Geiplova se uskutečnilo okrskové kolo v Přehazované, který pořádalo Sluníčko. Do klání se přihlásili sportovci z Hranic, z Okružky, Kamenky a naše škola. Hrálo se na dva sety do 25 bodů. Počáteční zápas by nejistý a pomalý, žáci se oťukávali a poznávali, další zápasy již měly dostatečný spád. Naše družstvo nebylo úplně sehrané a byly to začátečníci, kteří se teprve učí jak na soupeře a jak pracovat v týmu. Nicméně každým zápasem se zlepšovali a hra je bavila. Hrálo se v přátelském duchu fair play. Bohužel jsme nestačili na lepší týmy a tak jsme skončili na 4. místě. Na prvním místě byli sportovci z Kamenky, na druhém Hranice na třetím Okružka. Do okresního kola postupoval pouze vítěz.

A kdo za naši škou bojoval? J. Petříček, M. Svoboda, M. Marek, H. Bejvlová, N. Kovandová a B. Argalášová.

Všem děkujeme za snahu a přejeme sportovní úspěchy a radost z pohybu.

Lyžařský výcvik

Konečně nám napadl sníh a vydržel a tak jsme mohli uskutečnit lyžařský výcvik a to od 23.1. - 27.1.17. Žáci 7. a 8. ročníků se tak mohli učit lyžařským dovednostem či zlepšovat již své naučené. Podmínky byly ideální a cena velice příznivá, bohužel bylo dosti žáků, kteří nemohli, nechtěli a tak dali přednost kurzu turistickému. Ti co se odvážili, myslím, nelitovali a každý se naučil sjet bezpečně kopec a vyjet na vleku. Ti zdatnější pilovali carvingové oblouky. Někteří jedinci tak poprvé trávili týden 4 hodiny venku na mrazu, větru a museli fyzicky vydržet. Při získávání nových dovedností jsme si užili legraci, někteří museli bojovat s fyzickou zátěží, ale všichni zvládli základy lyžování. Poslední den jsme si zazávodili ve slalomu a ti nejlepší si mohou potvrdit formu na dalších závodech, které pořádá p. Cimprich.

Doufám, že se všem lyžařský kurz líbil, že budou nadále zlepšovat svůj styl a že je lyžování neodradilo. Všechny, kteří vydrželi chválíme.

Výsledky slalomu najdete v příloze pod textem.

Přihlásit se k odběru tohoto kanálu RSS
logo základní školy Hlávkova Aš
Adresa:

Základní škola Aš
Hlávkova 26
Aš 352 01
DS: 3dkmjhk

Charakteristika školy:

Příspěvková organizace
s právní subjektivitou
IČO: 709 764 81 IZO: 600 066 347

EU peníze školám:
logo Rozvoj vzdělávání