Mgr. Lenka Hannsmannová

URL internetové stránky:

Pohár rozhlasu

Tato krásná atletická soutěž se konala 9.5.2017 na stadionu Krajinka v Chebu. Z Aše se zúčastnily školy Gymnázium, Okružní a my a ZŠ Hazlov. Za naší školu závodili žáci ze všech kategorií od 6.-9. tř. Za velmi chladného až mrazivého počasí závodili v těchto disciplínách: sprint, vytrvalost, štafeta, skok daleký a vysoký, hod míčkem a vrh koulí. Vzhledem k nepříznivému počasí jme neměli řádně natrénováno a tak jsme vybojovali pouze dvě 3. místa a jedno 4. místo. Avšak naše starší děvčata byla jediná ze všech škol, takže postoupila do okresního kola v Mariánských lázní. Soutěž byla dobře zorganizována. Děkujeme domu dětí z Chebu a pořádající chebské škole se kterou jsme se spojili, jelikož náš atletický stadion již nevyhovuje soutěžním podmínkám.
Dále děkuji všem žákům (kolem 40 závodníků), kteří reprezentovali naši školu. I když nestáli na stupni nejvyšším patřím jim dík za snahu a odvahu se utkat s jinými školami. A přeji spoustu dalších sportovních úspěchů.

Přehazovaná

V Aši 14.2.2017 v tělocvičně Geiplova se uskutečnilo okrskové kolo v Přehazované, který pořádalo Sluníčko. Do klání se přihlásili sportovci z Hranic, z Okružky, Kamenky a naše škola. Hrálo se na dva sety do 25 bodů. Počáteční zápas by nejistý a pomalý, žáci se oťukávali a poznávali, další zápasy již měly dostatečný spád. Naše družstvo nebylo úplně sehrané a byly to začátečníci, kteří se teprve učí jak na soupeře a jak pracovat v týmu. Nicméně každým zápasem se zlepšovali a hra je bavila. Hrálo se v přátelském duchu fair play. Bohužel jsme nestačili na lepší týmy a tak jsme skončili na 4. místě. Na prvním místě byli sportovci z Kamenky, na druhém Hranice na třetím Okružka. Do okresního kola postupoval pouze vítěz.

A kdo za naši škou bojoval? J. Petříček, M. Svoboda, M. Marek, H. Bejvlová, N. Kovandová a B. Argalášová.

Všem děkujeme za snahu a přejeme sportovní úspěchy a radost z pohybu.

Lyžařský výcvik

Konečně nám napadl sníh a vydržel a tak jsme mohli uskutečnit lyžařský výcvik a to od 23.1. - 27.1.17. Žáci 7. a 8. ročníků se tak mohli učit lyžařským dovednostem či zlepšovat již své naučené. Podmínky byly ideální a cena velice příznivá, bohužel bylo dosti žáků, kteří nemohli, nechtěli a tak dali přednost kurzu turistickému. Ti co se odvážili, myslím, nelitovali a každý se naučil sjet bezpečně kopec a vyjet na vleku. Ti zdatnější pilovali carvingové oblouky. Někteří jedinci tak poprvé trávili týden 4 hodiny venku na mrazu, větru a museli fyzicky vydržet. Při získávání nových dovedností jsme si užili legraci, někteří museli bojovat s fyzickou zátěží, ale všichni zvládli základy lyžování. Poslední den jsme si zazávodili ve slalomu a ti nejlepší si mohou potvrdit formu na dalších závodech, které pořádá p. Cimprich.

Doufám, že se všem lyžařský kurz líbil, že budou nadále zlepšovat svůj styl a že je lyžování neodradilo. Všechny, kteří vydrželi chválíme.

Výsledky slalomu najdete v příloze pod textem.

Malá kopaná

Naši fotbalisté se zúčastnili 23.9.16 soutěže v malé kopané v Hranicích, kde změřili síly s ostatními školami a to s Hranicemi, Hazlovem, Kamenkou a Gymnáziem. Za chladného slunečného počasí se nám moc nedařilo a góly padaly bohužel do naší brány a skóre bylo strašidelné. Jak to vše dopadlo? Na prvním místě slavila Kamenka, na 2. místě Hranice a třetí místečko na bedně osadil Hazlov. My skončili na pěkném 5. místě.
Doufám, že to kluky neodradilo a příští rok bude výsledek lepší.

Přihlásit se k odběru tohoto kanálu RSS