Moodle výuka ZŠ HlávkovaBakaláři ZŠ Hlávkovaškola Hlávkova

Předvánoční výlet

Poslední sobotu před vánočními svátky strávili někteří žáci spolu se svými učiteli v Jindřichově Hradci. Místo bylo vybráno záměrně, neboť jedním z bodů návštěvy byla i prohlídka největšího mechanického betlému na světě – Krýzových jesliček, které uchovává místní muzeum. Kromě toho jsme se byli též 2x podívat na unikátní zpívající fontánu, z níž byli všichni nadšeni. Podobnou věc totiž u nás není možné najít. Samozřejmě, že jsme nemohli ponechat bez povšimnutí patnáctý poledník, který městem prochází. Někteří jej překročili, jiní přeskočili :-) Abychom prohlídce města učinili zadost, stavili jsme se i na zámku, který je proslulý Bílou paní, jež se občas prochází po malých arkádách. Bílou paní jsme sice nezahlédli, ale vnímavější pozorovatelé si mohli všimnout jiného úkazu - „Modrého Lenina", který si to po malých arkádách vykračoval sem a tam :-) Zlatým hřebem výletu a suprovým zakončením se stala návštěva nově zřízeného muzea veteránů v nedaleké Nové Bystřici. Všechny udivila početná sbírka historických automobilů převážně americké výroby. Expozice byla vánočně vyzdobena. Dětští návštěvníci obdrželi malý dárek. Kromě prohlídky aut si mohli pohrát s počítačovými simulátory, dívat se na nepřetržitý řetěz pohádek v místním kině nebo napsat dopis Ježíškovi, či si vyrobit z jablka svícen na vánoční stůl. Určitě si výlet všichni užili, přestože jedna temná skvrna na něm ležet zůstala. Ten děsný pan učitel nechtěl zastavit nikde, kde bylo KFC nebo Mc.Donald!!! Prostě hrůza!!!

Více z této kategorie: « Florbal Turnaj v košíkové »

Zanechat komentář

zpátky nahoru
logo základní školy Hlávkova Aš
Adresa:

Základní škola Aš
Hlávkova 26
Aš 352 01
DS: 3dkmjhk

Charakteristika školy:

Příspěvková organizace
s právní subjektivitou
IČO: 709 764 81 IZO: 600 066 347

EU peníze školám:
logo Rozvoj vzdělávání