Maškarní řádění v družině

V pátek 19. 2. se dětem již při vstupu do družinové třídy rozzářila očka nad balónkovou výzdobou.
Všichni už dobře věděli, co je čeká a nebylo jednoduché vydržet až do stanovené hodiny.
Někteří dokonce přiznávali, že ani dospat nemohli, jak se těšili na maškarní řádění.
A pak to vypuklo!
Masky zvířátek, převážně vlastní výroby, skvěle postačily k tomu, aby si děti užily odpoledne plné hudby, tance, řádění a soutěžení.
Vše začalo tancem v kroužku. Pak jednotlivé skupiny zvířátek uvnitř kruhu předváděly své legrační tance, a když už se všichni dostali do té slavnostní nálady, přišel čas na soutěžení.
V první soutěžní disciplíně tančily dvojice dětí s balónkem, který z obou stran přidržovaly jen svými čely. Ta z dvojic, která balónek udržela nejdéle, zvítězila.
Následovalo nafukování balónků do prasknutí, což se záhy ukázalo jako problém, protože balónky ne a ne prasknout. Vítězem se tedy stal ten, kdo dokázal svůj balónek nafouknout nejvíce.
Také rozsedávání nafouknutého balónku nebylo tak jednoduché, jak se na první pohled zdálo, ale podařilo se a také tato soutěž měla brzy své vítěze.
Poslední soutěžní disciplína opět vyžadovala spolupráci ve dvojicích. Úkolem bylo, ve stanoveném čase, poskládat z barevného domina co nejdelšího hada.
Za své výkony při soutěžení dostávaly děti odměny a samozřejmě nechyběla ani sladká odměna pro všechny ty, kteří byť nevyhráli, zúčastnili se.
Maškarní řádění v 1. oddělení školní družiny zakončila známá hra na sochy. Oblíbená hra dětí, při které se znovu daly masky do pohybu v rytmu veselých šmoulých písní za výskotu a pískání na papírové frkačky.
A jestli se tento den vydařil? Posuďte sami z pořízených fotografii.

Naposledy změněno: pondělí, 21 březen 2016 13:26
Monika Červínková