Moodle výuka ZŠ HlávkovaBakaláři ZŠ Hlávkovaškola Hlávkova

Podzimní prázdniny na Náchodsku

Osm nadšenců z řad žactva se rozhodlo strávit podzimní prázdniny na Náchodsku. Hlavním tématem pětidenního pobytu bylo opevnění ze 30.let 20.století. Že všechny zúčastněné čeká pět náročných dnů, zjistili již po příjezdu do Náchoda. Bez milosti byli totiž vyhnáni vzhůru na náchodský zámek. Výstup po schodech byl vskutku hodný horského turisty. Není se čemu divit, že vhod pak přišlo posezení ve společnosti Josefa Škvoreckého. Druhý den vyrazili ještě za tmy na nádraží, aby se podívali do dělostřelecké tvrze Hůrky v Králíkách a do místního vojenského muzea. Ještě před tím se však seznámili se stopou slavného Járy Cimrmana, kterou velký vynálezce zanechal v Letohradě, za což mu místní postavili pomník. 28.říjen byl věnován areálu dělostřelecké tvrze na Dobrošově a přilehlým pěchotním srubům. Kromě dobrošovského podzemí navštívili i pěchotní srub Jeřáb, Lom a Březinku. Velkým dobrodružstvím se stala jízda „vétřieskou" od Můsku k Jeřábu. Naštěstí nikdo nepřepadl přes postranice a všichni terénní jízdu šťastně přežili. Pobyt pak osmičlenná posádka zakončila ve Dvoře Králové nad Labem. Hlavním bodem pozornosti samozřejmě byla ZOO. Zde na ně čekala spousta zvířecích přátel. A protože se blížil svátek všech svatých, byla celá zoo vyzdobena stovkami dýní, které si mohl vytvořit kterýkoli z návštěvníků.

Více z této kategorie: « Malá kopaná Boheminium »

Zanechat komentář

zpátky nahoru
logo základní školy Hlávkova Aš
Adresa:

Základní škola Aš
Hlávkova 26
Aš 352 01
DS: 3dkmjhk

Charakteristika školy:

Příspěvková organizace
s právní subjektivitou
IČO: 709 764 81 IZO: 600 066 347

EU peníze školám:
logo Rozvoj vzdělávání