Moodle výuka ZŠ Hlávkova Bakaláři ZŠ Hlávkova škola Hlávkova

Nový rekord na Hlávkovce

V rámci netradičního připomenutí stoletého výročí říjnové revoluce jsme na naší škole uspořádali nové rekordní klání. Téměř dva měsíce vyráběli děti, učitelé, rodiče i prarodiče papírové parníčky s nápisem „Aurora".

Na sobotu 4. 11. 2017 byl připraven slavností program. Návštěvníci mohli zhlédnout malou výstavku s tématikou ruských revolucí a obeznámit se některými fakty a zajímavostmi. V tělocvičně pak čekaly rozložené stovky parníčků. A jako malé zpestření se každou celou hodinu otevřelo malé školní mauzoleum, v němž odpočíval Vladimír Iljič Lenin. V půl jedné přijel komisař agentury „Dobrý den" z Pelhřimova a začal se sčítáním. Výsledek byl ohromující!!! V tělocvičně leželo těžko uvěřitelných 14 386 parníčků!!! Stávající rekord byl tedy překonán o více jak 10 000 kousků. Obrovská gratulace patří všem, kteří parníčky vyráběli. Velké poděkování zase dobrovolníkům z řad žáků, kteří dobrovolně strávili hodiny počítáním a přípravou.

Zajímá vás, kdo vyrobil nejvíce parníčků? Pak tedy vězte, že titul „Admirál třetiny všech moří" byl udělen sourozencům Kopčíkovým a Tádovi Novotnému. Všichni tři obdrželi jmenovací dekret a malou odměnu.

odkaz na video pana učitele Janského na ČT:
http://www.ceskatelevize.cz/ireporter/videa/videa/pokus-o-rekord-s-prekvapenim/

odkaz na reportáž MVTV:
http://www.mvtv.cz/video/1632-asska-zakladni-skola-pokorila-dalsi-kuriozni-rekord

Naposledy změněno: pondělí, 13 listopad 2017 18:29

Zanechat komentář

zpátky nahoru
logo základní školy Hlávkova Aš
Adresa:

Základní škola Aš
Hlávkova 26
Aš 352 01
DS: 3dkmjhk

Charakteristika školy:

Příspěvková organizace
s právní subjektivitou
IČO: 709 764 81 IZO: 600 066 347

EU peníze školám:
logo Rozvoj vzdělávání