Beseda s pamětníkem

Deváťáci naší školy se již několik let zapojují do projektu „Jeden svět na školách", kde se seznamují s pohnutou moderní českou historií. Filmy i vzpomínkami pamětníků si tak mohou připomenout bezpráví, kterým byli postihováni lidé v době vlády KSČ a prohloubit si probírané učivo.

Letos se přišel s dětmi podělit o svůj životní příběh plný zvratů pplk. v záloze pan Stanislav Zelina. Vyprávěl o svém dětství na Zlínsku, do něhož mu zasáhla válka, o tom jak se dostal ke službě u pohraniční stráže, o službě na hranici, o změnách v roce 1968 a své následné perzekuci... Dostal se až k roku 1989.

Díky vstřícnému přístupu ašské knihovny a skvělé organizaci paní učitelky Velkové jsme mohli využít příjemných prostor konferenční místnosti knihovny v Aši.