Moodle výuka ZŠ Hlávkova Bakaláři ZŠ Hlávkova škola Hlávkova

Mumie světa

Jako každý rok i letos jsme vyrazili do Prahy na zajímavou výstavu. Po Tutanchamonovi, Titaniku, terakotové armádě, dinosaurech, vesmíru, či lidském těle, nás čekaly mumie z různých částí světa. Díky nepřízni počasí moc návštěvníků nebylo, tak jsme si mohli všechny místnosti prohlédnout bez zbytečné tlačenice. Velká část výstavy byla věnována egyptským mumiím a všemu, co k nim patří (mumifikační nástroje, výbava apod.). Dokonce jsme měli možnost vidět i rekonstruovanou podobu slavného Tutanchamona. Byly tu též vysušené mumie z Německa, či celá rodina z Maďarska. Velkému zájmu se pak těšily mumie z jižních oblastí Ameriky. V závěru expozice nechyběla zmínka o našich nejslavnějších mumiích z Klatov. Výstava určitě přinesla poučení nejen dětem, ale i přítomným dospělým. Snad žáci načerpané informace nevytrousili na atrakcích Matějské pouti, které vzali útokem zima nezima, mráz nemráz...

Více z této kategorie: « Sanatorium Rabí »

Zanechat komentář

zpátky nahoru
logo základní školy Hlávkova Aš
Adresa:

Základní škola Aš
Hlávkova 26
Aš 352 01
DS: 3dkmjhk

Charakteristika školy:

Příspěvková organizace
s právní subjektivitou
IČO: 709 764 81 IZO: 600 066 347

EU peníze školám:
logo Rozvoj vzdělávání