Moodle výuka ZŠ HlávkovaBakaláři ZŠ Hlávkovaškola Hlávkova

Bronzová příčka z “Okrskového kola” v přespolním běhu pro nejmenší, nepopulární “brambrová příčka” pro nejstarší

Dne 27.září se uskutečnilo okrskové kolo v přespolním běhu pro kategorie žáku 2.tř - 3.tř, 4 tř. - 5.tř. , 6tř. - 7.tř. a 8.tř - 9.tř.

Za příjemného běžeckého počasí se ve čtvrtek uskutečnilo v rámci AŠSK okrskové kolo v přespolním běhu , kam byli na základě běžeckých výkonu (Školní liga - běžecké závody) pozváni už jen nejlepší běžci a běžkyně, aby se popasovali s náročnou tratí připravenou od organizátoru a změřili síly s konkurenčními školami (Hazlov,Kamenná,Okružní). Jako první do náročné trati vstoupili naše nejmenší reprezentantky školy ,které čekal 1 km . V zastoupení Demjanovičová, Bartošová , Marklíková , obsadila 6.příčku z 12. startujících dívek Demjaničová, 8.příčku Makrlíková a v závěsu 9.místo běžkyně Bartošová. Poté startovali naši nejmladší hoši ve složení Sládeček,Krátký,Novotný . Nejlépe doběhl a obsadil 6.místo z 12 startujících Krátký, 7.místo Novotný a 8.místo Sládeček. Chlapci a dívky v této chvíli drželi průběžné 3.místo , ale je nutno podotknout ,že pouze o 1 bod se mohlo naše družstvo posunout o příčku výše , jelikož chlapci ve svém závodu ztratili na konkurenční školu Kamennou pouze jedno jediné místo.

Následně do závodu vstoupili naši starší běžci a běžkyně (4.tř. - 5.tř.) s cílem zkusit vylepšit naši pozici a poprat se o umístění "nejvyšší". Naše dívky vlétly do okruhu zcela odhodlaně a velmi zkušeně a na základě taktických rad ,které jim byly uděleny, dotáhly své tažení do vítězného konce a součtem bodu porazily všechny 3.základní školy. Ve složení Šimečková, Škrancová, Laučíková, kde běžkyně Škrancová doběhla na 2.místě, běžkyně Šimečková 4.místo a běžkyně Laučíková 10.místo.

Velmi zdařilé vystoupení dávalo naději na vylepšení celkové pozice, které bylo nutno potvrdit od našich starších hochů. Ve složení Pilař, Bartoš, Mála se však zázrak nekonal. Naši hoši obsadili zadní pozice. Je však nutno podotknout, že síla ostatních škol byla znatelná a sportovně řečeno "závod jim sedl lépe".

Celkově našich 12 statečných obsadilo 3.místo s bodovým hodnocením 87 bodů . Jen pro zajímavost. na stříbrnou příčku byla ztráta 9 bodů.
Poděkování za vzornou reprezentaci, bojovnost a nasazení ze všech rozběhů patří všem reprezentantům.

Po technické přestávce vstoupili do závodů naši běžci ze 6.tříd a 7.tříd. Ve složení Bednář,Bodnár,Novotný,Marek,Stehlík, kde bodováni byli pouze 4 nejrychlejší. 3 km okruh nejlépe "sedl" běžci Bodnárovi, který doběhl na 8.místě z 22 běžců. Celkově jsme obsadili 4.místo, kde na 3.místo, které obsadila škola Kamenná, byla ztráta 8 bodová.

Poté se na trať vydali naše dívky 6.tř - 7.tř. ve složení Petříčková, Argalášová, Beránková, Demjaničová. Závod nejlépe vyšel žákyni Petříčkové ,která byla z našich dívek nejrychlejší a v konkurenci doběhla na 9. místě z 25.dívek.

Dívky obsadili konečné 4.místo se ztrátou 7 bodů na Základní školu Hazlov,která obsadila 3.místo.

Za vzornou reprezentaci a předvedený výkon patří poděkování všem našim žákům.

Zanechat komentář

zpátky nahoru
logo základní školy Hlávkova Aš
Adresa:

Základní škola Aš
Hlávkova 26
Aš 352 01
DS: 3dkmjhk

Charakteristika školy:

Příspěvková organizace
s právní subjektivitou
IČO: 709 764 81 IZO: 600 066 347

EU peníze školám:
logo Rozvoj vzdělávání