Moodle výuka ZŠ HlávkovaBakaláři ZŠ Hlávkovaškola Hlávkova

Vánoční dílny

Na naší škole se 20.12.19 uskutečnily Vánoční dílny. Žáci druhého stupně si mohli vybrat z nabídky dílen a užít si poslední den školy před Vánoci trochu jinak. Nabídka byla - vaření, tvoření, aerobic, přehazovaná, AJ hry, FY pokusy, vycházky do přírody a předvánoční posilování. Žáci tříd 6.A, 6.B, 8.B si tak dle libosti užili ve své dílně zábavu pod vedením p. uč. Abrahámové, Hannsmannové, Řezáčové, Kůstové, Novákové a Nováka. Myslím, že si žáci prožili školní den zajímavě, hravě že se dílny žákům líbily. Náměty a návrhy můžou žáci podávat na žákovské samosprávě či u svých třídních učitelů, aby se příští rok rozšířily řady účastníků.

Číst dál...

Jak jsme slavili 30 let svobody

I naše škola si v posledních dnech připomněla kulaté výročí svobody. Na chodbách probíhalo několik výstav – „Střípky revoluce", plakátová výstava k 17. listopadu a výstava mapující historii Dne studenstva a „sametové revoluce", jejíž součástí bylo i promítání dokumentárních filmů z protestů, ke kterým docházelo po celý rok 1989.

Ve čtvrtek 14. 11. proběhl v deváté třídě projekt „Jeden svět na školách – příběhy bezpráví", kde byl žákům promítnut nový dokumentární film „1989: Z dopisů psaných přes železnou oponu" s následnou diskuzí.

Vyvrcholením oslav se stal páteční koncert, který s vybranými žáky připravila paní učitelka Jana Norková. V komorní podobě mohli návštěvníci vyslechnout mnohé písně spojené se svobodou. Na závěr si všichni zazpívali českou hymnu. Velké díky si zaslouží právě paní učitelka Norková, všechny zpívající děti i hudební doprovod tvořený panem Milanem Jelínkem, Alenkou Jelínkovou, Janem Mezulianikem a Pavlem Duškem.

Číst dál...

Strašidelná stezka již po šesté

Šestý ročník „strašidelné stezky" v parku pod Hlávkovou školou připravila paní učitelka Kovandová spolu s dobrovolníky z řad dětí na čtvrtek 14. listopadu. Den byl chladný, pošmourný... Prostě na podobnou akci tak akorát. Ačkoli byl začátek plánován na šestou hodinu večerní, někteří nedočkavci vyrazili již o půl hodiny dříve. Během cesty byla pro účastníky nachystána tajemná zákoutí plná strašidelných bytostí. Velký strach působil hlavně Pennywise, známá to postava z románu Stephena Kinga „To". Nakonec ale vše dobře dopadlo. Všichni prošli stezkou bez úhony. Jako vždy bylo pro všechny účastníky malé občerstvení ve formě čaje na zahřátí a sladkého pečiva proti strachu.

Velké poděkování patří hlavně paní učitelce Kovandové, která vše organizuje. Dále pak dětem, které se rozhodly pomoci a také učitelům i rodičům za přípravu občerstvení a pomoc s organizací.

Číst dál...

Na návštěvě v Mylau

Ve čtvrtek 7. listopadu se několik žáků naší školy vydalo opětovat návštěvu do německého Mylau. Paní Silvie Stollberg všechny uvítala a seznámila s programem setkání. Prvním bodem byla prohlídka hradu. Bezesporu největším zážitkem byla možnost vyzkoušet si rytířskou zbroj. Všichni dobrovolníci prokázali výborné fyzické předpoklady a nikdo se pod tíhou odění nezhroutil. Následná prohlídka školy v Mylau se ve finále stala daleko náročnější, než prohlídka hradu. Děti měly možnost seznámit se učebnami a stylem výuky našich sousedů. Spolu se svými německými přáteli se pak pokoušeli sestavovat věž z nafukovacích balónků apod. Součástí návštěvy byla i účast českých žáků na projektovém dnu, který v Mylau probíhal. Někteří se pokusili úspěšně zvládnout nástrahy keramiky, jiní se věnovali výtvarné činnosti nebo vytváření podzimních dekorací. Kolem druhé hodiny nabitý program skončil a my se vydali na cestu zpět do Aše. Přesto bychom rádi poděkovali organizátorům za skvělou přípravu a perfektně připravený program. Díky.

Číst dál...

Projekt spolupráce s Mylau pokračuje

I v letošním školním roce pokračuje spolupráce základní školy v Hlávkově ulici a gymnázia Mylau. 1. listopadu se uskutečnilo další setkání žáků. Tentokrát přijeli „šesťáci" partnerské školy k nám do Aše.

Program byl opravdu nabitý. Nejdříve se děti vydaly k bývalému evangelickému kostelu a virtuálně si prohlédly interiér i exteriér. Zima je však stále více popoháněla k návštěvě textilní expozice muzea. Kromě klasické prohlídky si mohli účastníci setkání vyzkoušet tkaní a předení. Možná se budete divit, ale někteří se v této činnosti docela našli. Pokračování bylo naplánováno ve sportovním areálu na vrchu Háj. Ovšem zima je zima a představa půldruhé hodiny venku se nikomu moc nezamlouvala. Všichni byli svolní zajet si raději zasportovat k nám do školy. Po obědě žáky čekala návštěva druhé expozice ašského muzea v bývalé „hasičárně". Největšímu zájmu se těšily modely pana Karbana. Vzhledem k tomu, že se čas nachýlil, bylo třeba se rozloučit. Ne nadlouho. Již brzy se podívají naši žáci do Mylau.

Za hladký a bezproblémový průběh setkání patří veliký dík dětem, které přišly, přestože si mohly doma užívat ředitelského volna. Samozřejmě paní Kočišové a paní Hlaváčkové z muzea za přípravu prohlídek, aktivit a celému osazenstvu Zařízení školního stravování, jež se postaralo o doplnění energie všech zúčastněných.

Číst dál...

IQport Praha

Proti všem očekáváním jsme se i v letošním školním roce vydali na zajímavý výlet. Předmětem našeho zájmu se stala Praha. Nikoli však její proslavené pamětihodnosti, ale interaktivní expozice IQport na pražské náplavce.

Původně plánovaný počet účastníků se podařilo díky obrovskému zájmu hodně překročit, takže nás na začátku října vyrazilo 64. Cesta vlakem i pražskou hromadnou dopravou proběhla bez větších potíží. Žádné dítko se nehroutilo do klína cestujícím metra. Též obavy z potopení lodi, kde se výstava nacházela, byly zbytečné. Takže pocity potápějících se cestujících si mohli děti i dospělí zažít pouze v expozici. Ale i to stačilo. Velkému zájmu žáků se těšila stanoviště s virtuální realitou nebo Xboxy. Nicméně ani hra na archeology, setkání s Golemem, optické klamy, různá bludiště, možnost položit několik otázek robotům nezůstaly v pozadí zájmu.

Výlet skončil procházkou Vyšehradu. Ta byla díky nepříznivému počasí poměrně rychlá. Možná i vidina útoku na Burger King hodně přispěla k expresnímu přesunu na pražské hlavní nádraží.

A celková bilance? Žádný ztracený účastník. Jen dva zapomenuté mobilní telefony a dvě ztracené peněženky. Kdepak, žádný špatný konec, nebojte se. Vše nalezeno bylo a majitelům navráceno. Obrovské díky poctiví nálezci.

Číst dál...

ZŠ Hlávkova zastavena až v krajském kole v McDonald´s Cupu

Úspěšné tažení zaznamenali žáci ZŠ Hlávkova 1.stupně, kteří se svou dravostí probojovali až do krajského finále v Mini kopané. Tento velmi povedený výsledek odstartoval již 7.5. v okrskovém kole, kde naši žáci vybojovali po zcela famózním vystoupení 1.místo. Vzhledem k postupovému klíči, kde do okresního kola postupoval nejlepší tým, si tak naši žáci zcela zaslouženě vybojovali hrát o postup do krajského finále. I zde se našim žákům z 1.st. velmi dařilo a po třech výhrách a jedné porážce se tak mohli těšit do krajského kola v Sokolově a zaslouženě tak bojovat o postup do celostátního kola v Mini kopané, kde však před tím naši soupeři byli již týmy z celého Karlovarského kraje a to: ZŠ Karlovy Vary, ZŠ Ostrov, ZŠ Mariánské Lázně, ZŠ Sokolov a ZŠ Chodov.

1.zápas sehrálo naše družstvo proti týmu z Mariánských Lázní. Jednalo se tak o odvetu z okresního kola, kde naši žáci šťastně zvítězili 1:0. Nyní však po slibném začátku a neproměněné penaltě za stavu 0 : 0 odešli poraženi 2 : 0. K dalšímu utkání nastupovali proti družstvu ZŠ Chodov. Po slibném úvodu a vstřelení branky po dvaceti sekundách hry naše družstvo drželo těsný náskok 1: 0 až do poslední minuty utkání, kde však přišlo zaváhání naší obrany a vyrovnání skóre 1 : 1. Dalším vyzyvatelem našeho družstva byl domácí celek Sokolova. Tento zápas byl v jednoznačné režii domácích, a tak naše družstvo odešlo poraženo 3 : 0. K vylepšení nejen bodového skóre měl být zápas s družstvem ZŠ Ostrov. Po slibném úvodu a vedení 2 : 0 přišla však krize v podobě fyzických sil, a tak nás soupeř z Ostrova přehrál v konečných 5: 2. K poslednímu zápasu jsme nastoupili proti Karlovým Varům, kde rozdíl ve skóre skončil pro soupeře 3 : 0. Celkově jsme tedy obsadili poslední místo se ziskem jednoho bodu a skórem 3 : 14.

Naše vystoupení v Krajském kole rozhodně není ostudou. Žáci podali nadstandardní výkony napříč koly okrskovém, okresním i krajském. Za výbornou hru a nasazení ve všech zápasech patří ocenění a uznání všem žákům a to jmenovitě: Alex Mišin, Dominik Kopčík, Peter Bidermann, Samuel Rostáš, Vojtěch Pilař, Adam Němčík, Lukáš Hradský, Adam Dolejš, Dominik Bartoš.

Číst dál...

6.ročník halového OVOV příliš radosti nepřinesl

Ve středu 30. ledna se uskutečnil již 6.ročník halového OVOV pro žáky 2.stupně a nižšího gymnázia. Do soutěže bylo přihlášeno 5 škol a to: ZŠ Hlávkova, ZŠ Kamenná, ZŠ Okružní (pořadatel), Gymnázium Aš a hostující škola z Františkových Lázní.

Soutěžilo se v disciplínách hod medicinbalem vzad (2 x pokusy), trojskok (2 pokusy), přeskoky švihadla (4 varianty po 2.minuty), leh sedy, (2.minuty) dribling mezi kužely po dobu dvou minut.

Do soutěže jsme vyslali družstvo ve složení: Denis Bodnár , Štěpán Novotný, Radek Prokop, Pavel Břešťanský, Barbora Argalášová , Nikola Michálková , Kristýna Beránková , Eliška Pařízková. Je potřeba podotknout, že družstvu se v celé soutěží nedařilo a obsadilo poslední místo v kategorii družstev. Za zmínku stojí výkony Nikoly Michálkové, která byla z našich dívek nejlepší a nasbírala úctyhodných 1831 b. Z chlapců nejlépe dopadl Štěpán Novotný, který nasbíral v celkovém součtu jednotlivých disciplínách celkem 3163 b.

Naše škola měla své zástupce i v kategorii jednotlivců dívek a chlapců: Nikola Sarková, Michaela Šimečková, Soňa Poláčková a Nikola Petříčková. Za chlapce se představili Dominik Bartoš, Vojtěch Pilař, Peter Biedermann, David Žoha ,Patrik Body, Filip Matík. Dívky a chlapci soutěžili v paralelních disciplínách, jen s tím rozdílem, že body se nesčítaly dohromady ,tak jako v družstvu , ale sportovním termínem můžeme říct "jeli si na své triko". Samozřejmě dívky a chlapci bojovali ve své kategorii ročníků. Nejlépe z dívek dopadla Michaela Šimečková , která ve své kategorii obsadila 3.místo a z chlapců Vojtěch Pilař, který obsadil rovněž 3.místo.
Již 28.2 budeme mít možnost vylepšit naše skóre a to v soutěži O pohár starosty města Františkovy Lázně.

Číst dál...
Přihlásit se k odběru tohoto kanálu RSS
logo základní školy Hlávkova Aš
Adresa:

Základní škola Aš
Hlávkova 26
Aš 352 01
DS: 3dkmjhk

Charakteristika školy:

Příspěvková organizace
s právní subjektivitou
IČO: 709 764 81 IZO: 600 066 347

EU peníze školám:
logo Rozvoj vzdělávání