A trip to England is not a problem.

Co je vše potřeba, aby žáci mohli vyjet na výlet do Anglie. Souhlas ředitele školy, penízky od rodičů a ochotné učitelky, které vše zařídí a převezmou zodpovědnost za žáky - není to úplně jednoduchý úkol. A pak hurá, může se vyrazit. Žáci naší školy měli tuto možnost již potřetí. A tak jsme 16.9. vyrazili užít si 5 dní v Anglii. Již cesta byla zážitek, protože jsme využili obě možnosti cestování, tam trajektem a zpět Euro tunelem.

Další zážitky jsou v rodinách, kde jsou žáci ubytováni ve městě Worthing. Vidí běžný chod rodiny i s dětmi a mazlíčky, mohou si procvičit angličtinu, ochutnat místní pokrmy a okouknout bydlení. Hlavním programem jsou památky a Harry Potter. Takže jsme viděli:
Brighton - Royal Pavilon, British airways 360 lanovku
Stonehenge - nejznámější magické místo megalitické kultury
Salisbury Cathedral - kde je uložena Listina práv a svobod Magna Carta 1215
Warner Bros studio - Harry Potter
Nultý poledník Prime Meridian
Londýn - Buckingham Palace, Big Ben, London Eye, Tower bridge, Tower, Houses of Parliament, London Dungeon - Londýské podzemí, jízda lodí po Temži a Lodýnské metro!!

Žási si mohli obohatit znalosti, které nám zprostředkovala milá průvodkyně z cestovní kanceláře, a poznat trochu jinou zemi s jinými zvyky a kulturou. Velkou radost jim přinesl i malý rozchod ve městě, kde si mohli nakoupit a utrácet své kapesné.
Myslíme si, že si výlet užili a mají nezapomenutelné zážitky. My učitelky je máme také:)

Mgr. L. Hannsmannová a Mgr. P. Bucharová.