Hasiči a cizinecká policie v družině (setkání)

V rámci dvou pátečních odpolední jsme se s družinovými dětmi setkali se dvěma pány – s hasičem a s pánem od cizinecké policie. Družinové děti měly možnost se obou pánů zeptat na vše, co je zajímalo. Děti so zopakovaly důležitá telefonní čísla na polici, hasiče i záchrannou službu a jak je důležitá ty čísla umět správně použít. Dozvídaly se spoustu zajímavých věcí, jak to chodí na požární stanici, jaká mají auta a k jakým zajímavých případům hasiči jezdí, že nejezdí pouze k požárům, ale zachraňují i někoho z rybníku, jezdí k autonehodám...
S pánem s cizinecké policie si osahaly děti spoustu zajímavých věcí třeba pouta, štít, aj. Mimo to se mohli podívat, jak vypadá jejich uniforma, když jsou do nějaké akce, kterou si na vlastní kůži vyzkoušely všechny vychovatelky ze školní družiny . Děti ovšem nejvíce směřovaly otázky na služebního pejska, který na besedě sice nabyl, ale nejvíc je zajímalo, jak se takový pejsek vlastně stane policejním a co všechno dělá.
Za obě besedy moc děkujeme a těšíme se, až nám to situace dovolí a vyrazíme se podívat přímo do Aše na hasičskou stanici, kde se děti nejvíce těší na hasičská auta, která si budou moci prohlédnout zblízka.
Za školní družinu Bc. Kristýna Hlináková