Adopce na dálku

Pro našeho adoptivního chlapce Py Vanpou z Kambodži jsme uspořádali 2.ročník Bazárku. Ten se uskutečnil od 1.-9. tříd. Žáci uspořádali ve svých třídách prodejní místa, kde nabízeli hračky, hry, knihy, šperky i malé občerstvení. Společně se svojí třídou prošli celou školu a nakupovali, co se jim líbilo. Ceny byly nízké a příznivé. Žáci si tak mohli vyzkoušet prodávání a nakupování jako na trhu, smlouvat, přemlouvat a licitovat o ceně. Nižší ročníky si procvičily počítání a podívaly se po celé škole.

Dále měli po cestě připraveny zábavné hádanky a též mohli soutěžit v hledání Smalíků. Soutěže se vyhodnotí a neaktivnější a nejšikovnější třída se může těšit na malou odměnu.

Po diskuzi s vyučujícími si myslíme, že se akce velmi povedla. Děti si užily den ve škole trochu jinak a v neposlední řadě můžeme mít dobrý pocit z výtěžku na Adopci a to 26 tis KČ!!!

Tímto děkujeme žákům a jejich rodičům za podporu na tomto projektu.