Barevný týden

Na žákovské samosprávě se žáci domluvili, že si zpestří týden před jarními prázdninami společnou barvou oblečení. Navrhli barvu modrou, zelenou, černou/červenou, bílou a žluto/modrou na podporu Ukrajiny.

Ve škole se to hemžilo jednobarevnými třídami a paní učitelky sdělili, že na žáky barvy velmi působily. Takže si dovedete přestavit, co s nimi udělala červená – byli jak ďáblíci, hlavně na prvním stupni. Tam také brali žáci svůj malý úkol pečlivěji a poctivěji, je to jistě dáno tím, že mají v šatníku různobarevné oblečení. Kdežto žáci na druhém stupni dávají přednost tmavým barvám, převážně černé. Přidali se i učitelé a tak si vyzkoušeli, která barva jim nejen sluší, ale i vnitřně tzv.sedí. V černé však vypadala sborovna dosti smutně.

Zástupci žákovské samosprávy pak hodnotili na škále 1-10, jak je třída „vybarvená". Nejlepší třídy budou odměněny malou odměnou.

Celý tento týden pak vyústil do pátečního velkého Bazárku na Adopci na dálku.