Charitativní Bazárek

Na dni prevence pořádaném městem Aš jsem se seznámila s fajn lidičkami, kteří běhali ve žlutých tričkách a měli na nich napsáno Bejače. Tento název mě zaujal, vysvětlili mi co jejich spolek dělá, nás to oslovilo a akce mohla začít.

Tak jsme 9.2.2024 před jarními prázdninami uspořádali na naší škole charitativní Bazárek - letos pro onkologicky nemocné děti. Byla to již třetí charitativní akce, takže se žáci opravdu těšili. Akce probíhala od 1. - 9.tříd. Žáci si přinesli z domova hračky, hry, knihy, šperky a spoustu dobrot, které pak mohli zpeněžit na Bazárku. Cena byla od 1 - 50Kč. A tak se škola změnila v tržiště, žáci nakupovali, prodával, měnili, smlouvali, počítali, komunikovali a prošmejdili všechny třídy. Bylo krásné pozorovat, jak obchodují a co kupují a jak někdo potřebuje domů to či ono.

Myslím, že se akce nad očekávání povedla. Je neuvěřitelné, že jsme dokázali utržit bezmála 39 tisíc Kč. Celá částka putovala spolku Bejače, který ví kde jsou peníze potřeba - FN Plzeň, kde se nemocné děti léčí.

Všichni pevně věříme, že peníze aspoň trochu pomůžou a že uděláme někomu radost v těch těžkých chvílích léčení. Přejeme jim sílu a víru, že vše dobře dopadne.

Děkujeme našim žákům, že přinesli tolik věcí a že se snažili vydělat peníze pro dobrou věc. Děkujeme jejich rodičům, že jim to umožnili a dali jim peníze na nákup. Děkujeme učitelům za skvělou spolupráci a také děkujeme vedení školy, že to všem umožnili.

Hannsmannová Lenka a kol.