close

Dveře do krajského finále v přespolním běhu zůstaly pro žáky 1.st. pro letošek zavřené

Dne 12.října se uskutečnilo okresní kolo v přespolním běhu v Chebu , kam se nominovalo naše družstvo po úspěšném a zcela dominantním tažení z předešlého kola okrskového, kde jsme skončili na 1.místě. Družstvo tentokrát nebylo kompletní z důvodu zlomené ruky Anežky Švarcové a nemoci Tomáše Bílého, což se v konečném součtu projevilo jako ztrátové.

Proti nám soutěžila družstva ze 4.ZŠ Cheb , 2.ZŠ Cheb , 1.ZŠ Cheb a z Mariánských Lázní. Velmi nadstandardně si opět vedli ve své kategorii Adam Bartošek, který doběhl na 2. místě z 15 běžců a Luboš Pham Bao , který doběhl na místě 4. Z mladších dívek se nejlépe dařilo Tereze Šulkové, která doběhla 6. z celkového počtu 15 běžkyň.

Ve starší kategorii chlapců opět dominoval Dominik Krátký, který také byl na 2.místě z 15 běžců a Sebastianu Porubskému, který doběhl na místě 8.

Ve starší kategorii na 2. místě s nadstandartním výkonem doběhla Ester Tobková a slušně se také umístila i Karolína Burešová, která po dramatickém finiši skončila na místě 7.

Bohužel některým závod úplně nesedl, třeba jako Lence Černé, ta předvedla obětavý výkon, závod dokončila, ačkoliv po celou trať zažívala úporné bolesti v oblasti žeber. Zrovna tak Jakub Wunderlich, který také skončil na posledním místě, ale ukázal, že je to bojovník a trať doběhl.

Škoda těchto posledních míst ........ I přesto, že dva z našich běžců obsadili poslední místo, tak naše družstvo slavilo krásné 3.místo !. A o jediný bod nám uteklo postupové místo, to nám sebrala 1.ZŠ Cheb. Škoda, velká škoda!

Děkujeme všem reprezentantům za předvedený výkon. Skvěle, ba dokonce nadlimitním výkonem si vedli Adam Bartošek , který podává stále nadstandartní výkony a víme, že je oporou na našem 1.stupni. Dále k němu musíme přiřadit Dominika Krátkého a Ester Tobkovou, kteří se řadí taktéž mezi hlavní tahouny a stavební kámen našeho družstva.

Krásné běžecké výkony také předvedli od školního kola Sebastian Porubský, Tereza Šulková, Karolína Burešová, Elen Říčanovou a Pham Bao - Luboš.

Opomenout nemůžeme ani na Lenku Černou, která běhá velmi dobře, ale dnes jí to prostě nevyšlo, zrovna tak jako Ondřeji Bankovi a Jakubu Wunderlichovi ,který musel zaskočit na poslední chvíli za nemocného Tomáše Bílého.

Všem reprezentantům přejeme, ať je běhání baví i nadále a třeba za rok o ten jeden bod to budeme i my ZŠ Hlávkova, kdo po velmi dlouhé době otevře brány krajského finále.