II. ročník Sportovního dne mládeže s ambasadorem Janem Váňou na ZŠ Hlávkova

Ve středu 5.října od 10 hodin se uskutečnil v pořadí druhý ročník projektu Sportovní den mládeže s TAJV (TENISOVÁ AKADEMIE Jan Váňa), kterého byla již druhým rokem součástí i ZŠ Hlávkova. Cílem akce bylo vybrat tři nejlepší sportovce či sportovkyně z řad žáků 5.-9.tříd, kteří uspějí nejen v individuálních disciplínách, ale také v týmové hře.

Do celé akce se zapojilo celkem 53 dětí, které se na začátku náhodně rozdělily do pěti družstev. Družstvo si prošlo těmito disciplínami: střelba na bránu florbalovou holí a fotbalovým míčem, hod míčem, frisbee a tenis. Těchto pět disciplín absolvovali naši sportovci celkem dvakrát a na základě součtu bodů z těchto dvou kol se rozhodlo, kdo s nejvyšším součtem bodů se podívá do finálové patnáctky.

Do té se nakonec probojovalo třináct chlapců a dvě dívky. Tito šťastlivci se následně dle nejvyššího bodového pořadí z I. a II. kola rozdělili do 4 týmu, kde z finálových zápasů vzešlo jedno vítězné družstvo. Kapitáni družstev volili, v které kolektivní hře se utkají, zdali to bude frisbee, kopaná nebo florbal, či dokonce házená. Z napínavých zápasů hraných na 5 minut čistého času vzešlo jedno vítězné družstvo o čtyřech hráčích. Tito hráči pak měli možnost bojovat v "malém finále" mezi sebou o celkové pořadí v turnaji a zároveň účast v Národním finále.

Napínavý finálový souboj nakonec ovládl Jan Krč, druhý skončil Samuel Šneberg a třetí Adam Němčík. Nepopulární "bramborové" čtvrté místo obsadil původní kapitán vítězného družstva Sebastian Cína.

První tři medailisté se tímto kvalifikovali do Národního finále, které se uskuteční první víkend v prosinci v právě již zmiňovaných Poděbradech.

Poděkování patří všem dětem, které se zúčastnily této akce. Všichni účastníci se snažili do posledních okamžiků a vydali ze sebe to nejlepší. Ambasadorovi panu Váňovi bychom rádi poděkovali za hladký průběh celé akce. Poděkování patří také městu Aš a zejména vedení školy, které se se ctí ujalo předání diplomů a věcných cen během slavnostního vyhlášení.

R. Novák