Lyžařský výcvik 2022

Tento rok je ve všem zvláštní a jiný a tak i naše lyžařské výcviky byly jiné. A to hned v tom, že byly 3 a to pro 7 tříd (od 7. - 9. tř.). Jeden se uskutečnil v lednu na Božím Daru od 17. 1. - 21. 1. Kam odjeli pokročilí lyžaři pilovat své dovednosti s panem ředitelem. Další pak za týden v Aši. Bohužel pandemie Covid ještě neskončila a uvrhla 2 třídy do karantény, tak vedení školy povolilo ještě jeden lyžařský kurz pro tyto třídy v únoru. Pro ty, kteří se nemohli (nebo nechtěli) z nějakého důvodu účastnit lyžařských kurzů, připravili vyučující kurz turistický, kde mohli obdivovat krásy přírody v okolí Aše a kde si mohli upevňovat své zdraví prospěšnou chůzí v zimních podmínkách.

Kurzy hodnotíme velmi kladně. Po počátečních nesnázích a dřině se všichni začátečníci naučili lyžovat, sjíždět kopec, jezdit na vleku, zatáčky doprava i doleva, brzdit i přejíždět terénní nerovnosti.
Ti co už na lyžích uměli, se zdokonalili v carvingových i jiných modifikovaných obloucích.
Všichni lyžaři a lyžařky se také museli potýkat s nepřízní počasí, fyzickou námahou a jinými nesnázemi při lyžování. Zvládli to bravurně.

Poslední den výcviku, jak už bývá zvykem, si mohli změřit síly a dovednosti ve slalomu a užít si maškarní rej na lyžích.
Bohužel se nám nevyhnula smůla a 2 žáci se zranili. To se při sportu někdy stává. Doufáme, že však nezanevřou na lyžování a že nejen tito zranění, ale i ostatní zůstanou nadále příznivci tohoto pěkného sportu.
Děkujeme žákům, že vytrvali a že se chtěli naučit lyžovat. Doufáme, že se jim kurzy líbili a že si užili i trochu legrace. Děkujeme vedení školy, že jim to všem umožnilo a děkujeme všem vlekařům na sjezdovce, kteří se o nás pěkně starali.

Lenka Hannsmannová

Vedení školy děkuje všem učitelům a lyžařským instruktorům: I. Burešové, R. Popové, P. Machovi, J. Hannsmannovi a J. Kytkovi