Překvapivé výsledky přinesl Školní turnaj ve florbalu

V pátek 14.října proběhl na školním hřišti turnaj tříd ve florbalu. Turnaj byl rozdělen do dvou kategorií, a to: 6.tř. - 7.tř. a 8.tř. - 9.tř. Systém, kterým se hrálo, byl "každý s každým " po dobu 5 minut. Zápasy byly nalosovány náhodně, s tím, že se střídaly zápasy 6. – 7. ročníku a 8. - 9. ročníku.

Celkem se tedy odehrálo 12 vyrovnaných zápasů. Cílem celé akce bylo vybrat do budoucna šikovné hráče napříč třídami, kteří budou reprezentovat školu v okresním kole.

Překvapením v turnaji bylo družstvo 6.A, které vyhrálo všechna tři utkání a se skórem 6:1 a ziskem 6 bodů tak svojí kategorii ovládlo. O 2. a 3.místo svedla tuhý boj 7.A. a 7.B, kde o celkovém pořadí muselo rozhodnout až pravidlo o vyšším střelení branek, které dopadlo ve prospěch 7.B. Třetí místo tak bralo družstvo 7.A. a na posledním místě se umístila 6.B, které se bohužel nepodařilo vstřelit ani jednu branku.

Ve starší kategorii si pro vítězství došlo družstvo z 8.C. Ta získala celkem 7 bodů po dvou vítězstvích a jednou remízou a skórem 2:0. Na druhém místě se umístilo družstvo z 8.B. Na třetí pozici se umístila 9.A. a 9.B. Ta síly pro tentokrát spojila, ale pro vytoužené první místo si nedošla. A poslední místo si odnesla 8.A.

Všem hráčům patří poděkování za předvedený výkon a za to, že se zúčastnili. Snad si solidní formu přenesou i do dalších zápasů mezi školami.

R. Novák