Projektový den 9.A

Projektový den s 9. A
Ve čtvrtek 2. 12. 2021 kolem 18. hodiny začalo být před školou pěkně rušno, ze všech stran se valily postavy, které byly ověšeny plno taškami. O koho se jednalo a k čemu se zde schylovalo? Jednalo se o školní přespávačku třídy 9. A!
Když jsme se všichni sešli, nastěhovali si všechny své věci do školy, připravili jsme si třídu pro naše účely. Vystěhovali jsme lavice pryč ze třídy a nechali tam pouze židle, abychom mohli hrát nejrůznější hry. Ovšem, abychom to všechno zvládli, museli jsme si sestavit pravidla, jak se budeme chovat + tzv. bucket list (seznam přání), co budeme chtít za noc ve škole zažít. Po celovečerních hrách a módní přehlídce, začali žáci prezentovat své připravené projekty – Vánoce v jiné zemi. Dozvěděli jsme se zajímavé tradice, či jaké koledy se, kde zpívají nebo i rozdílné datum pro slavení Vánoc. Po části, kdy jsme se dozvěděli něco nového, bylo čas připravit třídu na spaní. Každý si ustlal, připravil nejrůznější dobroty a byl ten správný čas si pustit nějaký vánoční film a jít spát, protože další den jsme měli připravený program již od rána.
Ráno jsme se vzbudili a vrátili třídu do původního stavu, protože se v ní přes den normálně učilo a my už jsme ji nepotřebovali, protože jsme se přesunuli do školní kuchyňky. Po příchodu do kuchyňky jsme se rozdělili do 4 skupinek a posedali si ke stolům. Připomenuli jsme si pravidla, jak se musíme v kuchyňce chovat, aby se nikomu nic nestalo a pak už to vše mohlo začít. Uvařili jsme si čaj a posnídali společně vánočku, když jsme měli dostatečnou sílu po snídani, začalo se pracovat. Žáci si uvařili brambory a připravili vše, co bylo potřeba do bramborového salátu, když byl bramborový salát hotov, byl nejvyšší čas se vrhnout na obalování řízečků. Vánoční projekt jsme si ještě zpříjemnili tím, že se žáci naučili uvařit vánoční punč, který jim moc chutnal. Naučili jsme se skládat ubrousky do tvaru stromečku, abychom to měli na vánočním stole hezky připravené. Něco nám však chybělo! Sladká tečka přeci.  Vrhli jsme se proto do vaření pudinků, udělali jsme několik druhů a každý si pak vybral ten, na který měl chuť, ozdobil si ho domácí šlehačkou, ovocem a tekutou čokoládou. Teď už stačilo jen osmažit řízky, připravit si příbory na stůl a těšit se. Kuchyní zavoněly smažené řízečky a žákům se začaly sbíhat sliny, nemohli se dočkat, až dosmaží i poslední skupinka, abychom mohli všichni usednout ke stolům a začít jíst. A najednou to tu bylo, všichni před sebou měli talíř plný bramborového salátu a řízku, stůl jim zdobil malý, živý vánoční stromeček, punč a pudink. Popřáli jsme si dobrou chuť a pustili se do jídla.
Měla jsem z toho úžasný pocit, už jen chybělo, aby zazvonil zvoneček a přišel za námi Ježíšek.
Tř. učitelka Bc. Kristýna Hlináková