Recitační besídka ve 4. A

Recitační besídka se sladkým překvapením ve 4. A

Dne 24. 2. 2022 děti ze 4. A připravily recitační besídku pro své rodiče a nejbližší. Během besídky zazněly nejen básničky, které vyhrály ve školním kole recitační soutěže, ale i ty, které ve školním kole nevyhrály, nebo ani nezazněly. Na závěr příjemného odpoledne na rodiče i děti čekalo sladké překvapení v podobě AŠSKÉHO BRAMBOROVÉHO PERNÍKU. Perník byl neobyčejný z několika důvodů. Upekli ho sami čtvrťáci, výborně chutnal a byl upečen podle původního ašského receptu. Tímto způsobem jej místní obyvatelé pekli již před 2. světovou válkou.
Během dopoledne jsme se přestěhovali do útulné školní kuchyňky. Zde jsme si recept přepsali a připravili všechny potřebné ingredience. Kombinace a množství některých surovin nás trochu překvapila, ale protože víme, že se musí recepty přesně dodržovat, dali jsme se do práce. Vše jsme pečlivě odměřili, zvážili a perník dali péct do trouby. Vůně, která zaplavila celou kuchyňku nás ubezpečila, že je vše v naprostém pořádku. A také bylo. Perník nejen krásně voněl, ale ještě lépe chutnal. Věřím tomu, že se nám recept podařilo pro další generaci Ašanů oprášit a že si jej s chutí doma znovu upečeme.

za 4. A Mgr. Hana Procházková