close

Školní liga odstartovala běžeckým závodem

V pátek 23. září se uskutečnil běžecký závod na 1 km a 1,5 km pro žáky a žákyně 1.stupně. Běh se konal na trati okruhu naší školy. Do soutěže bylo přihlášeno celkem 35 dětí, které byly rozděleny do pěti běžeckých skupin dle tříd. To znamená ml. dívky a chlapci 2.tř. - 3.tř. a starší dívky a chlapci 4.tř. - 5.tř.

Nejzajímavějším rozběhem se jevil rozběh ml. chlapců, do kterého bylo celkem přihlášeno 16 závodníků. Ti byli rozděleni do dvou rozběhů, ze kterých následně do velkého finále postoupilo osm nejlepších běžců.

V kategorii ml. dívek ovládla s přehledem svůj rozběh Terezka Šulková, jež si tím zajistila vítězství. Na druhém místě se umístila Anežka Švarcová a na 3.místě skončila Elen Říčanová.

V kategorii ml. chlapců zvítězil s velkou převahou "doslova o parník" Adam Bartošek. Na druhém místě skončil Pham Bao - Luboš a na třetí příčku dosáhl Ondřej Bank. Oba rozběhy a následně i finále se běžely doslova na "krev", a zde nutno podotknout, by si zlatou medaili zasloužil opravdu každý z šestnácti závodníků!

V kategorii st. chlapců bylo pořadí následující: vítězem se stal Dominik Krátký, který oslavil návrat po těžkém zranění z loňské soutěže v kopané ve velkém stylu - zvítězil před druhým Sebastiánem Porubským o celé dvě minuty! Na bronzové pozici skončil Tomáš Býlí. Kvůli nemoci nestartovali oba sourozenci Žohovi, kteří by možná celým pořadím zamíchali. Ale kdo ví...?

Na závěr startovala kategorie st. dívek, zlatou medaili brala Ester Tobková, stříbro vybojovala Karolína Burešová a bronz Lenka Černá.

Všem závodníkům patří obrovská pochvala, jak za účast, tak za předvedené výkony. Zároveň i za to, že přes nepřízeň počasí, které bylo velmi chladné, se nezalekli a bojovali co jen síly stačily.

Poděkování patří i vodičům na trati, kteří skupinu doprovázeli na kole, a to konkrétně Dominiku Kopčíkovi a Jirku Kogoutovi. Také našim pomocníkům, kteří pomohli s hladkou účastí celého závodu, a to : Sáře Daoud, Kateřině Petříčkové a Danu Emerlingovi.