Školní liga pokračovala soutěží v halovém OVOV čtyřboji

Dne 21.října se uskutečnila další sportovní akce na naší škole, tentokrát pod názvem Atletický čtyřboj v OVOV pro žáky 2. - 5.tříd. Vzhledem k nepřizpůsobivému počasí musely být disciplíny poupraveny a přesunuty do vnitřních prostor školy, ačkoliv se očekávalo, že se tato akce bude konat na školním hřišti.

Přihlášeno bylo celkem 56 sportovců a sportovkyň z 1.st., kteří soutěžili s cílem vyzkoušet si čtyři základní disciplíny z OVOV a poměřit síly se stejně starými spolužáky ze stejného ročníku a také s kamarády/kamarádkami o jeden rok staršími, a samozřejmě zlepšit své dosavadní výkony.

Disciplíny byly velmi pestré: kliky na max. počet opakování po dobu 2 minut, hod medicinbalem vzad, leh- sedy na max.počet po dobu 2 minut a trojskok. Vše probíhalo přesně podle pravidel a hodnocení OVOV.

Atleti a atletky byli rozděleny do 4 skupin. Rozdělení v samotném závodu nehrálo pro soutěžící až takovou roli, protože pro konečný výsledek je hlavní to, že bodový systém OVOV přepočítává a přiděluje žákům body za každou disciplínu. Celou soutěží panovala pěkná atmosféra, viděli jsme pěkné výkony, ve velké míře také hodně vyrovnané. Nakonec po přepočtu bodů dopadlo pořadí závodníků následovně.

Konečné pořadí po všech čtyřech disciplínách :

Ml. hoši 2.tř. - 3.tř.

1. místo : Jazz Jasper Fink
2. místo : Jakub Kolmslag
3. místo : Damián Lazar

St. hoši 4.tř. - 5.tř.

1.místo : Jonáš Žoha
2.místo : Dominik Krátký
3.místo : Jakub Žoha

St. dívky 4.tř. - 5.tř.

1.místo : Denisa Strnadová
2.místo : Karolína Burešová
3.místo : Ester Štěrbová

Ml. dívky 2.tř. - 3.tř.

1. místo : Ellen Říčanová
2. místo : Liubomyra Tkachenko
3. místo : Tamara Weiszdormová

Poděkování patří nejen všem zúčastněním, ale také žákům z 8.B., bez kterých by taková rozsáhla školní akce nebyla možná.

R. Novák