Sportování zdar

V pátek 8. října 2021, kdy nám počasí přálo a svítilo sluníčko nad hlavou se děti ze školní družiny zúčastnily sportovního dne pod vedením Mgr. Jana Váni, který je tenisovým trenérem.
Na školním hřišti se něco začalo chystat a děti nebylo možné udržet uvnitř budovy, proto jsme šli naproti sportovnímu dni a koukali se na chystání akce z betonové tribuny. Když bylo konečně vše nachystáno, děti byly rozděleny do 6 družstev. Každé družstvo mělo samozřejmě svého kapitána, kterému se zapisovalo skóre celého týmu na ruku. Družstva soutěžila ve 3 hrách – fotbal, florbal a tenis. Na každou hru měly děti 8 minut a jejich zápal pro hru byl úžasný. Během soutěžení si děti z družiny vyzvedávali rodiče, kteří se rázem změnili v pozorující a fandící publikum a pokud to nebylo nezbytně nutné, nechali dětem sportovní klání dokončit. Co by to však bylo za sportování, kdybychom neznali vítěze. Vítězkou celého sportovního odpoledne se stala Viktorka ze 3. oddělení školní družiny, nikdo ovšem neodešel s prázdnou, všichni soutěžící dostali nějakou drobnost. Každopádně gratulujeme všem dětem, které do toho šly naplno a soutěžily do poslední kapičky potu.
Pan Váňa to měl vše moc hezky připravené a děti během her povzbuzoval. Jediné, co byla škoda, že se této akce nezúčastnil nikdo z veřejnosti, přitom akce nebyla školní nýbrž veřejná a zúčastnit soutěžení se mohla široká dětská veřejnost z celého města.