Turnaj v přehazované 2.st. ovládli žáci a žákyně z 9.B

Již druhou akcí v pořadí pokračoval tentokrát turnaj v přehazované pro žáky a žákyně 2.st. v tzv. mixu, a to v pátek 30. září v tělocvičně naší školy. Žáci a žákyně měli vytvořit družstvo v počtu 3 + 3 (tři dívky a tři chlapci) s možností určit si případné náhradníky nebo postavit si tzv. B tým (druhý tým). Do turnaje tak bylo přihlášeno celkem šest tříd z 2.st. vyjma třídy 8.A., která své družstvo nepřihlásila.

Systém turnaje byl stanoven „každý s každým" po dobu 5 minut. Celkem tak bylo odehráno 15 zápasů, které nabízely zajímavou podívanou, zrovna tak i rivalitu u některých tříd. Jeden z atraktivních zápasů patřil žákům devátých tříd, ve kterém těsně zvítězilo družstvo 9.B. v poměru 9:7.

Zajímavou bitvou byl také duel mezi 9.A. a 8.B. Třída 8.B ztratila své vedení až těsně v samostatném závěru a prohrála tak se svými o rok staršími vrstevníky 9:10. Největší bodový rozdíl byl zápas mezi 7.B. a 9.B, která deklasovala o dva roky mladší žáky v poměru 3:17. Turnaj s přehledem a celkovým skórem 62:38 ovládli žáci z 9.B, a nutno podotknout, že bez ztráty kytičky.

Celým turnajem panovala dobrá nálada, byla vidět řada pěkných výměn, plno bodů z přímého podání, krásných smečí a i bloků. Doufáme, že solidní formu si žáci přenesou i na turnaj o Pohár starosty města Aše, který by se měl konat na konci října.